WOW! Ten seryjnie wyglądający Volkswagen Golf skrywa pod maską prawdziwego potwora. Co za liczby V8!

WOW! Ten seryjnie wyglądający Volkswagen Golf skrywa pod maską prawdziwego potwora. Co za liczby V8!

Podaj dalej

Volkswagen Golf to jeden z najbardziej popularnych i najzwyczajniej wyglądających samochodów poruszających się po naszych drogach. Jednak, dzięki swojej konstrukcji hatchbacka otwiera bardzo wiele drzwi. Jak wiemy, Volkswagen Golf bardzo dobrze radzi sobie w sportowych GTI i R, które są żywym dowodem na to, jak wydajna jest platforma VW. A co, jeśli przygotujesz tylnonapędowego Golfa z potężnym silnikiem BMW przygotowanego do driftu?

BMW w skórze Golfa

volkswagen-golf-seryjnie-silnik-bmw-drift

Taki projekt przygotowali konstruktorzy samochodów do driftu z Finlandii. Budowa samochodu do driftu nie jest nauką ścisłą, ale zazwyczaj zaczyna się od znalezienia niedrogiego samochodu z napędem na tył. Jego komora silnika musi być na tyle duża, by pomieścić potężny silnik. 

Pomocny jest także dłuższy rozstaw osi, ponieważ taka konfiguracja jest pomocna w bardziej stabilnym driftowaniu. Volkswagen Golf nie ma jednak żadnej z tych cech, dlatego ten projekt budzi tak duże zainteresowanie. 

Volkswagen Golf przedstawiony w tym filmie został zbudowany przez Maailmanlopun, fiński zespól driftingowy. Panowie prezentują imponujące umiejętności i świetne poczucie humoru. VW Golf wygląda tak, jakby dopiero co opuścił fabrykę – z wyjątkiem felg z rynku wtórnego. 

volkswagen-golf-seryjnie-silnik-bmw-drift-3

Potężny silnik V8

Następnie słyszymy dudnienie potężnego, 4-litrowego silnika BMW i wszystko się zmienia. Dzięki starannie dobranym częściom BMW , ten Golf przypomina teraz bardziej Frankensteina. V8 BMW jest seryjne, ale ma więcej niż wystarczająco mocy, aby driftować malutkim Golfem. Tylne zawieszenie to z kolei niestandardowa konfiguracja wykorzystująca osprzęt BC Coilovers. 

Ten wyjątkowy samochód może i wygląda jak zwykły Volskwagen Golf, ale jego wydajność jest naprawdę imponująca. Nie ma nic bardziej imponującego niż widok dymu unoszącego się z tylnych opon Volkswagena Golfa driftującego po torze.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News