Wiemy, kiedy nastąpi gigantyczna obniżka cen benzyny i Diesla na stacjach benzynowych. Będziecie zachwyceni!

Wiemy, kiedy nastąpi gigantyczna obniżka cen benzyny i Diesla na stacjach benzynowych. Będziecie zachwyceni!

Podaj dalej

Coraz większe obawy związane z powrotem do obostrzeń związanych z COVID-19, a także zakończenie szczytu letnich podróży oznacza jedno – spadek popytu na benzynę i Diesel. To z kolei prowadzi nas do obniżek cen na stacjach benzynowych. Litr paliwa znów będzie kosztować poniżej 4 złotych, ale kiedy to nastąpi?

Benzyna i Diesel znów za „pół-darmo”

diesel benzyna

Ostatnie trzy miesiące wiązały się z podwyżkami cen, jednak w końcu kierowcy mogą odetchnąć z ulgą. W październiku wszyscy zmotoryzowani odniosą korzyści ze stabilizacji cen paliw na stacjach benzynowych. 

Pierwsze spadki mogliśmy zaobserwować już we wrześniu, jednak nie były one tak spektakularne, jak w marcu, czy kwietniu. Wszystko wskazuje jednak na to, że kierowcy znów będą mogli tankować po horrendalnie niskich cenach. 

Wraz ze wzrostem prawdopodobieństwa zaostrzenia środków restrykcyjnych i regionalnych blokad narzuconych przez rząd, w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa, ograniczony popyt na benzynę może spowodować spadek cen paliw do Świąt Bożego Narodzenia. 

benzyna diesel paliwo

Świąteczny prezent – więcej Diesla za mniej

Ceny paliw przestały spadać w związku ze złagodzeniem obostrzeń w okolicach czerwca. Od tego czasu ceny za litr benzyny i Diesla stale rosną. 

Ekspert RAC, Simon Williams:Podwyżki cen nigdy nie są dobrą wiadomością. Musimy jednak pamiętać, że ich poziom nie wrócił do tego z początku roku. Mimo to, kierowcy z silnikami typu Diesel mogą czuć się poszkodowani przez sprzedawców detalicznych, którzy sztucznie zawyżają ceny. Z pewnością detalistom trudno byłoby to uzasadnić. Zdecydowanie zachęcamy ich do obniżenia cen, aby przywrócić zaufanie kierowców. Szczyt letnich podróży jest już za nami. Ograniczenia dotyczące koronawirusa będą także powracać. Popyt na paliwo prawdopodobnie zmaleje. Cena ropy spadła z powrotem do poziomu poniżej 40 dolarów za baryłkę po raz pierwszy od dwóch tygodni. Rosnąca liczba przypadków COVID-19 osłabiła prognozy popytu inwestorów. To, w połączeniu z wyższą niż oczekiwano produkcją ropy naftowej z grupy producentów OPEC, może doprowadzić do obniżenia cen w nadchodzących tygodniach.

diesel

Aktualne ceny paliw w Polsce

Obecnie ceny paliw na polskim rynku wyglądają następująco. Za Pb95 przyjdzie nam zapłacić średnio 4,53 zł/litr. Diesel osiągnie poziom 4,44 zł, natomiast LPG przekroczy 2 zł/litr. 

Co ciekawe, w Polsce już pojawiły się pierwsze stacje benzynowe, na których możemy zatankować taniej niż 4 zł/litr. Ta cena dotyczy zarówno benzyny, jak i Diesla. Pełną listę stacji, gdzie zatankujecie najtaniej w Polsce znajdziecie tutaj.

Większość kierowców nie wie o tych kuriozalnych uprawnieniach policji podczas kontroli drogowej. Można się zdziwić!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News