Wiemy, jak będzie wyglądać zupełnie nowy Volkswagen! Do sieci wyciekły zdjęcia - kto to kupi?! [GALERIA]

Wiemy, jak będzie wyglądać zupełnie nowy Volkswagen! Do sieci wyciekły zdjęcia - kto to kupi?! [GALERIA]

Volkswagen zapłaci gigantyczną karę

Podaj dalej

Volkswagen testuje całkowicie elektrycznego ID.Buzz od wielu miesięcy, ale większość zdjęć jakie widzieliśmy do tej pory przedstawiały go w przebraniu VW Transportera. Po raz pierwszy możemy zobaczyć, jak będzie wyglądać nowy van od Volkswagena. 

Ten Volkswagen wygląda… dziwnie

Volkswagen-ID-Buzz-1

Ze zdjęć dowiadujemy się, że nowy Volkswagen zawiera niektóre elementy konceptu zaprezentowanego kilka lat temu, ale ma też kilka zupełnie nowych i innych elementów. Przód prototypu ID.Buzz ma reflektory podobne do tych znanych z innych modeli ID.

Choć Volkswagen próbował ukryć gotowy projekt tych świateł za pomocą naklejek, widzimy światła LED do jazdy dziennej w kształcie litery U. Ponadto, w pełni elektryczny van posiada listwę chromu łączącą przednie reflektory i sztuczną osłonę chłodnicy. 

Nieco niżej znajdziemy wyraźnie zarysowany zderzak z okrągłymi światłami przeciwmgielnymi i czarnym grillem. To jednak komercyjna odmiana elektrycznego vana, o czym świadczy brak bocznych szyb w drugim i trzecim rzędzie.

Volkswagen-ID-Buzz-1

Specyfikacja techniczna

Jeśli zaś chodzi o tył, to jest on już zupełnie inny niż w koncepcie. Obecność naklejek nad tylnymi światłami sprawia, że Volkswagen wygląda w tej wersji naprawdę dziwnie… Czy ktokolwiek go kupi? Z takim wyglądem?

Volkswagen po raz pierwszy potwierdził elektrycznego ID.Buzz, którego produkcja ma zacząć się w przyszłym roku, w połowie 2017. Niektóre specyfikacje techniczne pozostają niejasne, ale van powinien dysponować zasięgiem około 550 kilometrów i będzie miał zestawy akumulatorów 48 kWh i 111 kWh. 

Wydaje nie, że wnętrze będzie dzielić części z ID.3 i ID.4, w tym cyfrowy panel czy duży system multimedialny z ekranem dotykowym. Od 2022 roku w Europie samochód pojawi się na sprzedaż – w wersji pasażerskiej i komercyjnej, z krótkim i długim rozstawem osi. 

Volkswagen-ID-Buzz-1

Volkswagen-ID-Buzz-1

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News