Wiemy, jak będzie wyglądać nowa Skoda Octavia. Czeski klasyk powinien być teraz dużo tańszy

Skoda Octavia MY2024 została przyłapana ze zmienioną stylistyką i zaktualizowanym wnętrzem. Zmodernizowany kultowy model czeskiego producenta będzie miał większy system informacyjno-rozrywkowy, a także zupełnie nowy przód. 

skoda-octavia-facelifting
Podaj dalej

Skoda przeprowadza gruntowne zmiany

skoda-octavia-facelifting
fot. Skoda

Czeski producent jest w trakcie gruntownego przeglądu produktu. W jego ramach Skoda do końca 2026 roku wprowadzi do swojej gamy cztery zupełnie nowe pojazdy elektryczne, a także szereg liftingów. 

Firma zaprezentowała już zaktualizowaną Scalę i Kamiqa na początku tego miesiąca. Teraz fotografowie przyłapali Octavię po liftingu. Model, którego nie należy mylić z zupełnie nowym Superbem, otrzymał nowy przedni zderzak z wyraźnymi kurtynami powietrznymi. Możemy zobaczyć także delikatnie zmienioną osłonę chłodnicy i zaktualizowane reflektory. 

Tył jest mocno zamaskowany, ale zdaje się, że i tu światła zostały delikatnie zmodyfikowane. Kamuflaż prawdopodobnie ukrywa również zaktualizowany tylny zderzak. 

Wróci 3-cylindrowy silnik 1.0?

 

W środku nie widać zbyt wiele, ale wygląda na to, że kabina w dużej mierze pozostanie taka sama. Na pewno pojawi się jednak nowy system informacyjno-rozrywkowy z większym i wyższym wyświetlaczem.

Skoda nie mówiła zbyt wiele o odświeżonej Octavii. Wcześniej jednak Czesi potwierdzili, że pojawi się ona na rynku w 2024 roku. Możemy spodziewać się także zoptymalizowanych silników spalinowych. 

Model prawdopodobnie będzie dzielić niektóre układy napędowe ze zaktualizowanym Kamiqiem. W szczególności możemy spodziewać się udoskonalonego silnika 1.0 z turbodoładowaniem i mocą 115 KM. Teraz podstawę stanowił 1.5 TSI o mocy 150 KM, więc liczymy także na obniżenie cen. Nie powinno zabraknąć także wspomnianego 1.5 TSI, czy asortymentu silników o pojemności 2.0. 

Przeczytaj również