Wiemy, jak będzie wyglądać nowa Alfa Romeo Giulia! Jest tak samo włoska jak pizza z Biedronki [ZDJĘCIA]

W chwili obecnej Stellantis skupia się w swojej strategii nad marką Dodge, jednak i inne marki planują kolejne modele. Alfa Romeo już wkrótce będzie w pełni elektryczna, a my mamy pierwszy obraz tego, jak może wyglądać Giulia nowej generacji. Najwierniejsi fani nie będą zachwyceni. 

alfa-romeo-giulia-2025
Podaj dalej

Alfa Romeo jak amerykańska pizza?

alfa-romeo-giulia-2025
fot. MV Auto

Stellantis w ostatnich dniach przypuścił prawdziwy atak na fanów Dodge’a. Koncern ogłosił siedem nowych modeli Chargera i Challengera na następny rok modelowy. Ale… No właśnie – 2023MY będzie ostatnim napędzanym silnikami spalinowymi. Oprócz wyczynowego SUV-a, zobaczyliśmy, jak będą wyglądać elektryki. 

Ubrany w oszałamiający neo-retro strój nowy elektryczny Dodge Charger Daytona SRT Concept powraca do klasycznej dwudrzwiowej akcji. Pokazuje również, jak będzie wyglądała elektryczna przyszłość marki. Alfa Romeo również powinna zerkać w tym kierunku. Co ciekawe, to pozostawia czterodrzwiowego Chargera i dwudrzwiowego Challengera w stanie zawieszenia. Niewykluczone, że z rozwiązaniem przyjdzie Alfa Romeo. 

alfa-romeo-giulia-2025
fot. MV Auto

Włoska marka ma własną strategię elektryczną, o którą musi dbać, a dyrektor generalny Alfy dał znać, że fani Giulii nie mają się o co martwić. Oczywiście, z wyjątkiem przejścia z silnika spalinowego na elektryczny. Taki detal. Kto dziś się zastanawia nad tym, co ma pod maską… 

SUV Dodge Hornet wyznacza kierunek

alfa-romeo-giulia-2025
fot. MV Auto

Najprawdopodobniej bazą samochodu będzie architektura STLA, która trafi do większości elektrycznych aut Stellantis. Giulia jak Charger? Albo Challanger? Włoskie samochody słynęły ze swojego wspaniałego prowadzenia i kultowych silników. A teraz zostanie tylko znaczek. 

Kiedy pojawi się nowa elektryczna Alfa Romeo? Wydaje się, że najwcześniejszy możliwy scenariusz to 2024, natomiast najpóźniej w 2026. Ale już dziś wirtualni artyści z ukraińskiego kanału MV Auto wyobrażają sobie, jak będzie wyglądał elektryk Giulii.

alfa-romeo-giulia-2025
fot. MV Auto

Nie zapominamy, że w zeszłym tygodniu zobaczyliśmy nowego Dodge’a Horneta. To SUV, który tak naprawdę jest Alfą Romeo Tonale. Mamy nadzieję, że to nie pójdzie w złym kierunku… 

Przeczytaj również