Wielkanoc 2022: Ogromne utrudnienia dla kierowców! Paliwo w całym kraju będzie znikać w oczach

Wielkanoc 2022: Ogromne utrudnienia dla kierowców! Paliwo w całym kraju będzie znikać w oczach

Polski bon na paliwo wystartował

Podaj dalej

Wielkanoc to gorący okres dla kierowców, a jak wskazują najnowsze badania nawet drogie paliwo nie „pomoże” w utrudnieniach na drogach. Zbliżający się weekend może być najbardziej ruchliwym świętem wielkanocnym od dłuższego czasu. 

Nawet drogie paliwo nie pomoże uniknąć utrudnień

Kolejny podatek na paliwo w Polsce będzie zniesiony?
fot. freepik.com – federcap

Według najnowszych badań RAC brytyjscy kierowcy odbędą ponad 21 milionów wycieczek samochodowych – tylko w najbliższy weekend! Nie przeszkodzi im w tym nawet drogie paliwo. Dane zebrane przez RAC i firmę Inrix sugerują, że Wielki Piątek – pierwszy dzień wolny od pracy od początku roku – będzie najbardziej „pracowitym” dniem długiego weekendu. 

Tylko w ten dzień kierowcy na wyspach planują około 4,6 mln podróży w celach rekreacyjnych. Poniedziałek świąteczny ma być drugim najbardziej zatłoczonym dniem z prawie 4 milionami podróży. W sobotę i niedzielę na drogi wyruszy odpowiednio 3,6 miliona osób. 

Obie organizacje spodziewają się ruchu przez cały weekend. Kierowcom nie przeszkodzi nawet historycznie drogie paliwo. Do tego dochodzi półfinał FA Cup na Wembley, gdzie zagrają drużyny z Manchesteru i Liverpoolu w sobotę. Na ruch na drogach wpłyną także akcje protestacyjne na liniach kolejowych Szkocji i północnej Anglii. 

benzyna paliwo stacja
fot. freepik.pl

Gdzie będą problemy?

Według firmy Inrix, największy ruch będzie miał miejsce na północnej autostradzie M6 między Liverpoolem a Lake District. A także na południowej M6 w kierunku Stoke-on-Trent. Ruchliwe będą także drogi M25, M40 oraz A303 w pobliżu Stonehange. 

– Po dwóch latach stosunkowo spokojnych świąt wielkanocnych na drogach, nasze badania sugerują powrót do dużego natężenia ruchu. Jest ono znacznie bardziej typowe dla tej pory roku i możliwe, że ten weekend będzie najbardziej ruchliwym przez wiele lat – powiedział Rod Dennis, rzecznik RAC. 

– Dodając do tego wpływ zakłóceń na sieci kolejowej i jedno z największych wydarzeń w kalendarzu sportowym, mamy wszystkie składniki potrzebne do wywołania problemów na drogach. Natężenie ruchu będzie prawdopodobnie jeszcze większe, jeśli pojawi się trochę ciepłego, wiosennego słońca. 

dodatek-na-paliwo
fot. freepik

Planowanie jest kluczowe – sprawdź stan swojego pojazdu

Kluczem do uniknięcia ogromnych problemów jest planowanie. Mówiąc w najprostszych słowach, kluczowe jest wyjechanie jak najwcześniej rano. To daje największe szanse na uniknięcie korków, zwłaszcza jeśli podróżujecie na dużych dystansach. Jednakże, 1/5 ankietowanych wybiera się tylko na krótsze wycieczki. 

RAC zachęca kierowców do sprawdzenia swoich samochodów przed wyruszeniem w drogę. – Awaria jest znacznie mniej prawdopodobna, jeśli poziom oleju i płynu chłodzącego w samochodzie zostały sprawdzone. Ma to również odniesienie do ciśnienia w oponach, czy głębokości bieżnika. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News