Wielkanoc 2021. Kierowco, tankujesz benzynę lub Diesel? Te stacje omijaj szerokim łukiem!

Wielkanoc 2021. Kierowco, tankujesz benzynę lub Diesel? Te stacje omijaj szerokim łukiem!

Podaj dalej

Już dziś kierowcy w całej Polsce rozpoczną wielkanocne podróże. Paliwo jest jednak najdroższe od wielu, wielu lat, a w porównaniu do zeszłorocznych świąt podrożało o 20-25%! Tankujesz benzynę lub Diesel w podróży? Omijaj te stacje benzynowe szerokim łukiem. 

Benzyna i Diesel rekordowo drogie

diesel-benzyna-paliwo

Ceny paliw przekroczyły psychologiczną barierę 5 zł/litr, a kierowcy szukają sposobu na oszczędności w podróży. Tankując benzynę lub Diesel na tych stacjach benzynowych narażamy się na ogromne koszty. O co dokładnie chodzi? 

Przede wszystkim – planowanie. Wyjeżdżając z domu zatankujemy benzynę lub Diesel na „swojej” stacji benzynowej, na której tankujemy codziennie. Za wszelką cenę unikajmy stacji paliw na autostradach – tam ceny mogą być wyższe nawet o kolejne 30%. 

Oznacza to ni mniej ni więcej, że na autostradowych stacjach paliw będziemy musieli zapłacić za Pb95, czy ON, prawie 6 złotych! To brzmi jak zwykłe zdzierstwo, ale niestety taka jest rzeczywistość. 

Zaplanuj podróż!

google-maps

W zależności od tego w który region naszego kraju jedziecie, zaplanujcie swoją podroż wcześniej. Zjazd z autostrady, nawet płatnej, nie będzie oznaczał dodatkowych kosztów. Jeśli zjedziecie na jednych bramkach i wrócicie na autostradę na tych samych, zapłacicie za przejazd dokładnie tyle samo. 

Dlatego przed wyjazdem polecamy zerknąć na mapę, oszacować spalanie swojego samochodu i dokładne zaplanowanie tankowania benzyny lub paliwa typu Diesel. Przy obecnych cenach na autostradach, pełny bak wyjdzie was około 40-50 zł taniej! Gra chyba jest warta świeczki. 

Co ciekawe, największe wzrosty cen odczuwają kierowcy tankujący LPG. Samochody na autogaz jeszcze podczas zeszłorocznej Wielkanocy poruszały się za ponad 40% mniej na litrze! Ci kierowcy mogą jednak przed podróżą zatankować do pełna paliwo, wydłużając tym samym zasięg swojego samochodu do grubo ponad 1000 kilometrów. Wtedy tankowanie nie będzie ich dotyczyć. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News