Wideorejestrator oficjalnie zakazany w Polsce. Masz go na szybie? Lepiej ściągnij już dziś!

Wideorejestrator oficjalnie zakazany w Polsce. Masz go na szybie? Lepiej ściągnij już dziś!

Podaj dalej

Wideorejestrator to coraz bardziej bardziej popularne narzędzie wśród polskich kierowców. Okazuje się jednak, że wzorem innych europejskich państw, będzie on zakazany w naszym kraju. Masz kamerkę na przedniej szybie? Lepiej się jej pozbądź! 

Wideorejestrator zakazany

wideorejestrator 1

Wielu kierowców nie wyobraża sobie życia bez nagrywania swoich codziennych podróży. Wideorejestrator uratował tyłek niejednemu z nas – podczas kolizji, czy próby wymuszenia OC. Polska, wzorem Austrii, czy Słowacji zakaże jednak tych urządzeń. 

Austria jako państwo nie chce za bardzo dzielić się prawem do „podglądania” obywateli, a mandat za wideorejestrator może wynieść tam nawet 25 000 złotych. Narzędzie to jest zabronione także w Słowacji, jednak z zupełnie innego powodu. Prawo u naszych południowych sąsiadów mówi jasno, że na przedniej szybie, w polu widzenia kierowcy, nie można umieszczać żadnych przedmiotów. 

KIEROWCO! KUP LETNIE OPONY I ODBIERZ BON NA 120 PLN

Choć polscy kierowcy zdążyli się już przywyczaić do wideorejestratorów, będą musieli zostawić je w domu. 

Mio wideorejestrator

Nikt nie będzie śmiać się z polskich kierowców!

Powód jest jednak zupełnie inny i kompletnie kuriozalny. Okazuje się, że filmy publikowane w internecie, pokazujące brak umiejętności polskich kierowców, są tak popularne, że rządzący wstydzą się przed innymi europejskimi państwami. 

Filmiki ze „Stop Chama” i „Polskich Dróg” dotarły już do Brukseli, Wiednia, czy Bratysławy. Austriacy, zazdrośni o prawo do korzystania z wideorejestratora, oglądają na potęgę popularne kompilacje i śmieją się z polskich kierowców. Ale tego już wystarczy! Nikt nie będzie śmiał się z „Januszów i Grażyn” za kierownicami swoich Passatów. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News