Dasz radę wymienić wszystkie SUV-y Volkswagena? Spoko, my też nie! A będzie kolejny, zupełnie nowy ... [ZDJĘCIA]

Dasz radę wymienić wszystkie SUV-y Volkswagena? Spoko, my też nie! A będzie kolejny, zupełnie nowy ... [ZDJĘCIA]

volkswagen-nowy-suv-2022

Podaj dalej

Volkswagen przygotowuje kolejnego, potężnego SUV-a. Jak wiadomo, samochodów w tym rodzaju nadwozia nigdy dość. Skąd jednak taka decyzja? To odpowiedź niemieckiego koncernu na straty, jakie notuje w ostatnich latach na swoim najważniejszym rynku – Chinach. Jak odrobić prawie milion straconych klientów? Odpowiedź jest prosta – nowy SUV. 

Volkswagen ma jedną odpowiedź – więcej SUV-ów

volkswagen-nowy-suv-2022

W ostatnich latach Volkswagen nie odnosił szczególnych sukcesów sprzedażowych, nawet na swoim kluczowym rynku w Chinach. Tam Niemcy stracili prawie milion klientów w ciągu ostatnich lat. Nowy SUV nie wydaje się być szczególnie innowacyjną odpowiedzią, ale w tym kierunku będzie podążał VW. 

Niemcy ostro pracują nad tym, aby odrobić straty. Ostatnio pokazali nowy konwencjonalny model – Lamando, co jest rozsądnym planem w dobie elektryków. Ale ofensywa VW będzie znacznie potężniejsza, o czym świadczą oficjalne wypowiedzi pracowników, czy materiały szpiegowskie rejestrujące nadchodzące samochodu. 

W ostatnich latach Volkswagen stawia głównie na SUV-y. Obstawiamy, że większość ludzi nie będzie w stanie nawet wymienić całej oferty tych aut. Mamy więc: Taigo, T-Cross, T-Roc, Tiguan, Tiguan Allspace, Touareg, ID.4 i ID.5. Pamiętałeś o nich wszystkich? A to dopiero modele na rynek europejski. 

volkswagen-nowy-suv-2022

Interesujące silniki spalinowe pod maską

W Chinach są jeszcze modele typu: Tharu, Tacqua, Tiguan L, Tiguan X, Tayron, Tayron X, Teramont, Teramont X, Talagon, ID.6 X i ID.6 Cross. To nie żart – Volkswagen naprawdę produkuje obecnie tyle SUV-ów. A teraz pojawi się kolejny. 

Ciężko powiedzieć, gdzie w tym całym gąszczu SUV-ów Volkswagen znajdzie miejsce dla kolejnego. Ale najwyraźniej im się udało. Świadczą o tym zdjęcia szpiegowskie, które znajdziecie pod tym linkiem, na których uchwycono nieznany dotąd model. Co ważne, nie jest on ewolucją żadnego z istniejących modeli, tylko zupełnie nowym samochodem. Będzie ogromny – ma mieć około 5 metrów długości. 

Nazwa auta nie jest jeszcze znana, ale będzie miał pod maską tradycyjny spalinowy silnik. Według nieoficjalnych informacji będzie to jednostka 2.0 R4 turbo i 2.5 VR6 turbo. SUV powinien trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku. Zobaczymy, jak Chińczycy zareagują na nowy samochód, ale czy na pewno dorzucenie kolejnego SUV-a do tej ogromnej już kolekcji jest idealnym pomysłem?

volkswagen-nowy-suv-2022

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News