Volkswagen Golf zdetronizowany. Oto nowy najlepiej sprzedający się samochód w Europie

Volkswagen Golf zdetronizowany. Oto nowy najlepiej sprzedający się samochód w Europie

Podaj dalej

Volkswagen Golf już nie jest najlepiej sprzedającym się samochodem w Europie. W lutym 2020 roku z tego miejsca zdetronizowało go Renault Clio. 

Według danych opublikowanych przez Jato Dynamics, w lutym tego roku sprzedano 24 735 egzemplarzy Volkswagena Golfa. Dla porównania, nowych Renault Clio w tym samym okresie czasu zarejestrowano 24 914 egzemplarzy. Dla przypomnienia, Golf był najlepiej sprzedającym się samochodem w 2019 roku – na europejskich drogach pojawiło się 410 330 sztuk tego hatchbacka. 

Jak podkreśla raport Jato Dynamics, spadek liczby sprzedaży Golfa w lutym można częściowo wytłumaczyć zbliżającym się modelem ósmej generacji na wielu europejskich rynkach. 

W rankingu trzecie miejsce zajął Peugeot 208 z 20 923 pojazdami, natomiast pierwszą piątkę uzupełniły Opel Corsa (18 406) i Fiat Panda (17 680). Jedynym sedanem w pierwszej dziesiątce była Skoda Octavia. 

Nowa Skoda Octavia RS otrzyma silnik o mocy 400 KM. To najmocniejszy model w historii marki

SUV-y i crossovery w ogóle nie pojawiły się w TOP 10 – najwyżej notowanym był Peugeot 3008 na 12. miejscu. 

Dane Jato Dynamics faktycznie sugerują, że liczba rejestracji SUV-ów spadła o 1,7%. Tymczasem samochody średniej wielkości miały najwyższy wzrost ze wszystkich segmentów. Rejestracje BMW Serii 3 i Volkswagena Passata stanowiły 31% całego segmentu. 

Rynek w Europie już w lutym zanotował dość spory spadek. Liczba rejestracji w wysokości 1 063 264 oznaczała spadek o 7% w porównaniu z poprzednim miesiącu. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News