Volkswagen Golf IV za 0,5 miliona złotych! Niezwykły egzemplarz z niskim przebiegiem [ZDJĘCIA]

Volkswagen Golf IV przez wielu uznawany jest za jeden z najlepszych samochodów niemieckiego producenta w historii. Stanowi on swoiste połączenie między przeszłością, a nowoczesnością. Dbałością o jakość i technologią. Jedno jest pewne – dziś takich samochodów już się nie robi i wszystko wskazuje na to, że robić się już nie będzie. A najbardziej atrakcyjne egzemplarze kosztują już majątek. 

volkswagen-golf-iv-uzywane
Podaj dalej

Najdroższy Volkswagen Golf IV w historii

volkswagen-golf-iv-uzywane
fot. Bring a Trailer

Fani Golfa IV najwyraźniej mają niemały budżet. Ten konkretny Volkswagen osiągnął niewiarygodną sumę 463 000 zł. Wszystko za sprawą połączenia unikatowości, przebiegu i idealnego stanu samochodu. 

Volkswagen Golf IV R32 z 2004 roku stanowi swego rodzaju ironię. Niegdyś był hot hatchem cenionym za to, że daje entuzjastom z niewielkimi budżetami posmak doskonałości w prowadzeniu. A teraz wyceniany jest na poziomie supersamochodów. Choć trzeba przyznać, że ten konkretny egzemplarz wygląda naprawdę niesamowicie. 

volkswagen-golf-iv-uzywane
fot. Bring a Trailer

Hot hatch ma przebieg 156 kilometrów i jest bez wątpienia jednym z najmniej używanych egzemplarzy na rynku. Na zdjęciach opublikowanych przez portal Bring a Trailer prezentuje się wyjątkowo dobrze – praktycznie idealnie. 

Piękny lakier Deep Blue Pearl i 18-calowe koła nie mają skazy, podobnie jak podgrzewane przednie fotele Koenig. Nawet wykończenia ze szczotkowanego aluminium, system audio Monsoon, czy odtwarzacz kasetowy są w porządku. Do ideału brakuje mu tylko przedniego lusterka po stronie kierowcy, które jest nieco zamglone, a na panelu dachowym po stronie pasażera ma delikatne wgniecenie. 

volkswagen-golf-iv-uzywane
fot. Bring a Trailer

Świetny silnik i ogromna cena

Wraz z samochodem kupujący otrzymał zamienną parę reflektorów oraz zamienną wkładkę grilla. Volkswagen Golf R32 był początkiem dla dobrze ugruntowanej marki „R” o wysokich osiągach. Samochód pod względem mocy i luksusu był wyżej od GTI. Pod jego maską pracuje 24-zaworowy silnik DOHC VR6 o fabrycznej mocy 241 KM, który mógł rozpędzić hot hatcha z napędem na wszystkie koła w 6,6 sekundy. W przypadku egzemplarzy z automatyczną skrzynią biegów, czas ten był krótszy o 0,2 sekundy. 

volkswagen-golf-iv-uzywane
fot. Bring a Trailer

Ten konkretny egzemplarz został dostarczony po raz pierwszy do firmy Jack Daniel’s Motors w stanie New Jersey. Następnie trafił do innego dealera, w rękach którego pozostawał do 2020 roku. Wtedy sprzedawca, który prawdopodobnie nie mógł uwierzyć w swoje szczęście, znalazł samochód i trzymał go aż do dziś. 

Jest to niewątpliwie jeden z najlepszych egzemplarzy wyczynowego Golfa na świecie. Mimo to, trzykrotnie wyższa cena niż katalogowa wydaje się być delikatną przesadą. 

volkswagen-golf-iv-uzywane
fot. Bring a Trailer

Przeczytaj również