Używany Volkswagen Golf o mocy 950 KM na sprzedaż. Rozpędza się do 350 km/h - jest zaskakująco tani

Volkswagen Golf o mocy 950 koni mechanicznych to tajny niszczyciel złudzeń właścicieli supersamochodów. Za zaskakująco nieduże pieniądze może być teraz twój. Jeśli tylko udasz się na niemiecką autobahnę, będziesz mógł rozbujać go do 350 km/h. Co za okazja! 

volkswagen-golf-r32-950km
Podaj dalej

Ten Volkswagen to prawdziwy potwór

volkswagen-golf-r32-950km
fot. mobile.de

Ten Volkswagen nie jest tradycyjnym sleeperem, ponieważ powstał na bazie wersji sportowej. Kilka detali zdradza też, że nie jest to w stu procentach fabryczna wersja. Ale nikt nie będzie się spodziewał, że samochód może równać się z Bugatti Veyronem. 

Samochody, których dynamika wykracza poza oczekiwania wynikające z ich wyglądu są niezwykle przyciągające. Ostatnio pisaliśmy o Skodzie Superb dostrojonej do 500 KM, która również potrafiła zapukać do drzwi z napisem 300 km/h. 

volkswagen-golf-r32-950km
fot. mobile.de

Ten konkretny Volkswagen to Golf piątej generacji w wersji R32, czyli poprzednik R. Samochód nie krzyczy wszem i wobec, że ma prawie 1000 KM, ale jeśli ktoś się zna, od razu dostrzeże pewne intrygujące detale. Pod maską pracuje sześciocylindrowy silnik o pojemności 3,2 litra, który w standardzie ma 250 KM. Jeden z niemieckich właścicieli uznał jednak, że sprint od 0 do 100 km/h w 6,2 sekundy to zdecydowanie za długo. 

Przeróbki nie kosztowały mało

volkswagen-golf-r32-950km
fot. mobile.de

Firma Trizone Racing podniosła moc sześciocylindrowej jednostki do… 950 KM. Oczywiście, taka modyfikacja wymaga rozległych przeróbek, więc z seryjnej jednostki pozostało niewiele. Oryginalna jest m. in. głowica silnika, ale już jej wnętrze jest zupełnie nowe. Blok silnika został wzmocniony, a jego wnętrze również uległo zmianom. Właściciel nie zdradza, ile kosztowały przeróbki, ale musiało to być przynajmniej 25 000 euro. 

Silnik wymaga 102-oktanowej benzyny, a wykorzystanie wszystkich 950 KM wymaga specjalnego dostrojenia oprogramowania. W „zwykłym” trybie samochód będzie oferował nowemu właścicielowi „tylko” 500 KM. 

volkswagen-golf-r32-950km
fot. mobile.de

Niesamowite osiągi na poziomie Bugatti Veyron

Samochód rozpędza się od 0 do 200 km/h w 10 sekund, a prędkość maksymalna wynosi około 350 km/h. To dynamika, jaką mogą poszczycić się najlepsze supersamochody na świecie. A ten Volkswagen pewnie większość z nich pokona – nie zapominajmy, że zadziała tu element zaskoczenia. Poza tym, auto nie jest zmodyfikowane tylko pod względem osiągów. Ma też nowe podwozie, hamulce, czy klatkę bezpieczeństwa. 

Hot hatch z 2006 roku został poddany obróbkom dopiero w tym roku, więc ma dopiero 3000 km przebiegu. Nigdy nie brał udziału w żadnych wyścigach, więc kolejny właściciel może być w miarę spokojny o przyszłość. Volkswagen został wystawiony za 37 500 euro, czyli około 170 000 zł. Ktoś powie, że to dużo jak na 16-letniego Golfa, ale… Takie osiągi wymagałyby dużo większych nakładów finansowych, gdybyście chcieli kupić coś innego. Można więc powiedzieć, że to okazja!

volkswagen-golf-r32-950km
fot. mobile.de

Przeczytaj również