Skoda Octavia GT w idealnym stanie na sprzedaż. Do dziś nawet nie wiedziałeś o jej istnieniu [ZDJĘCIA]

Bardzo rzadka, najmocniejsza Skoda Octavia I jest dostępna na sprzedaż. Samochód ma bardzo niski przebieg i jest w świetnym stanie, a do tego nie trzeba po nią daleko jechać. Model GT był naprawdę rzadki i prawdopodobnie do dziś nie słyszałeś o jego istnieniu. 

Skoda_Octavia_GT
Podaj dalej

Ta Skoda jest super super rzadkością

Skoda_Octavia_GT
fot. mobile.de

Wiele osób nawet nie wiedziało, że Skoda stworzyła taki samochód z oznaczeniem GT. Okazja do zakupu tego samochodu w dobrym stanie za grosze to tak, jak trafić w totolotka. Tym niemniej, dziś stajemy właśnie przed taką szansą. 

W 2001 roku Skoda wróciła do legendarnej nazwy Octavii RS i była to najmocniejsza wersja, jaką sprzedawali Czesi. Przynajmniej do czasu, gdy pojawiła się wersja GT. Była ona stworzona głownie z myślą o greckim rynku, gdzie można było ją kupić przez 5 długich lat. Samochód miał silnik 1.8 turbo dostrojony do 193 KM, czyli o 13 Km więcej niż w modelu RS. 

Skoda_Octavia_GT
fot. mobile.de

Przyspieszenie poprawiło się do 7,6 sekundy od 0 do 100 km/h, a auto otrzymało specjalną plakietkę z tyłu i cenę od 20 990 euro. Nie wiadomo dokładnie, ile wersji GT Skoda sprzedała, ale że Octavia stanowiła aż 20% sprzedaży w Grecji, właśnie tam zdecydowano się na specjalny projekt. 

Jeśli jesteś prawdziwym fanbojem i szukasz takiego samochodu, może to być wyjątkowo trudne. W Grecji dość łatwo można natknąć się na takie samochody, ale większość z nich albo stoi już na złomie, albo jest całkowicie zdemolowana. Jeśli jednak czekałeś na taką okazję w pobliżu, dziś jest twój szczęśliwy dzień. 

Niski przebieg i świetna cena

Skoda_Octavia_GT
fot. mobile.de

Grek mieszkający w Niemczech sprzedaje ten samochód. Z opisu wynika, że był on normalnie użytkowany, choć od 2007 roku przejechał zaledwie 46 tys. kilometrów. Dla kogo normalnie, dla tego normalnie… 

Auto wygląda jednak na bardzo dobrze zachowane, choć nie jest w pełni oryginalne. We wnętrzu znajdziemy kilka dodatkowych elementów, czy pomalowane elementy silnika, albo car audio schowane w bagażniku. Mimo to, jest to jeden z lepiej zachowanych modeli GT w historii. 

Skoda_Octavia_GT
fot. mobile.de

Samochód znajduje się w Obemburgu w Niemczech, a jego cena to zaledwie 7500 euro. To dość małe pieniądze jak na to, jak wyjątkowy jest to samochód. Przywrócenie go do pierwotnego stanu zajmie trochę czasu i pochłonie trochę pieniędzy, ale jeśli jesteś prawdziwym fanem, to jest to dla ciebie prawdopodobnie jedyna okazja do zakupu takiej Octavii. 

Przeczytaj również