(Nie)używana Alfa Romeo 159 3.2 Q4 na pełnym wypasie. Ma 59 tys. km przebiegu i śmiesznie niską cenę [ZDJĘCIA]

Duże kombi z wolnossącym silnikiem V6 i manualną skrzynią biegów to rzecz, której dziś praktycznie nie da się kupić. W czasach downsizngu, hybryd i automatycznych skrzyń biegów, ta Alfa Romeo wygląda jak prawdziwy dinozaur. Ale ma niewielki przebieg, świetny stan i niską cenę. Takie okazje nie zdarzają się codziennie. 

alfa-romeo-159-sportwagon-q4
Podaj dalej

Ta Alfa Romeo to prawdziwa okazja

alfa-romeo-159-sportwagon-q4
fot. Isocar

Alfa Romeo 159 to samochód, którego Włosi zakończyli produkcję już lata temu. Ale wciąż budzi emocje. Napompowane błotniki i pomysłowy przód wciąż wygląda bardzo świeżo. Wnętrze, którego nie da się pomylić z żadnym innym, wciąż urzeka wielu potencjalnych klientów. 

Najczęściej jednak za agresywnym i wymyślnym wyglądem nie idą osiągi. Pod maską „159” bardzo często spotykaliśmy silniki 1.9 JTDm i 2.4 JTDm, które choć bardzo dobre, nie pasowały do sportowego charakteru włoskiego samochodu premium. Co innego silniki benzynowe – wśród których na samym szczycie znajdował się 3,2-litrowy silnik V6. Muskularna jednostka ma 260 KM bez żadnej turbosprężarki. 

alfa-romeo-159-sportwagon-q4
fot. Isocar

Wolnossąca jednostka wytwarza 322 Nm, a cała moc przekazywana jest na wszystkie cztery koła. Do tego mamy manualną skrzynię biegów – dziś taka kombinacja jest po prostu niespotykana. 

Niski przebieg i świetna cena

alfa-romeo-159-sportwagon-q4
fot. Isocar

Ta konkretna Alfa Romeo 159 pojawiła się na sprzedaż u dealera z Brescii. Samochód oznaczony jako Q4 ma świetną specyfikację, ale nie tylko ona jest godna uwagi. Kombi pochodzi z 2006 roku i od tego czasu przejechało tylko 59 700 km. Rodzinny sportowy samochód w kolorze czerwonym przyciąga uwagę także wyjątkowym stanem. 

Dość rzadki egzemplarz w pozornie doskonałym stanie to fenomen wśród zalewu niemieckich kombi premium. Kiedyś Alfa Romeo 159 Sportwagon miała z nimi konkurować, choć wszyscy wiemy jak to się skończyło. Dziś jednak jest to wyjątkowo interesujący samochód, który wcale nie pociągnie was mocno po kieszeni. Czerwone kombi zostało wystawione na sprzedaż za 11 500 euro, czyli około 54 000 zł. 

alfa-romeo-159-sportwagon-q4
fot. Isocar

Jedyne, czego możemy żałować, to że Alfa Romeo nie zdecydowała się umieścić pod maską słynnego Busso V6. Ten silnik był używany m. in. w 156 GTA. Tutaj podstawa silnika pochodzi od koncernu GM, jednak Alfa dołożyła swojego trzy grosze. Niestety, ta kombinacja może być dość problematyczna i powodować więcej niż jedną nieprzespaną noc. 

alfa-romeo-159-sportwagon-q4
fot. Isocar

Przeczytaj również