Nowa funkcja w Google Maps specjalnie dla kierowców. Zapewni ci za kółkiem tzw. święty spokój

Pomimo zaostrzającej się konkurencji w dziedzinie nawigacji, Google Maps wciąż dominuje. Ciężko znaleźć kierowcę, który korzysta z innej aplikacji. To oznacza, że mapy amerykańskiego giganta mają największą bazę użytkowników. Ale nie oznacza to, że aplikacja jest wolna od błędów czy miejsc, które wciąż można ulepszać. Teraz w apce pojawi się wysoce wyczekiwana funkcja. 

internet odliczenie dla domu i samochodu
Podaj dalej

Google Maps znów ze wspaniałą funkcją

paliwo google maps
fot. freepik

Każdy z nas korzysta z Google Maps częściej lub rzadziej. Ale wielu z nas tak przyzwyczaiło się do aplikacji, że włącza ją nawet wtedy, gdy zna trasę. Dzięki temu możemy uniknąć nieprzewidzianych korków, czy też łatwiej oszacować kiedy dojedziemy na miejsce. A co z urywającym się telefonem z pytaniami „kiedy będziesz w domu?” Nikt z nas tego nie lubi, prawda? Z pomocą nadchodzi nowa aktualizacja. 

Opcje udostępniania podróży w Google Maps to obecnie jedna z najbardziej popularnych funkcji. Dzięki niej użytkownicy mogą pozwolić przyjaciołom i rodzinie śledzić ich podróż samochodem i widzieć postępy w czasie rzeczywistym. Podczas udostępniania aplikacja generuje dedykowane łącze, za pomocą którego inni mogą uzyskać dostęp do informacji o podróży i danych o lokalizacji w czasie rzeczywistym. 

Jednakże, od maja zeszłego roku takiego linka nie dało się wygenerować na urządzeniach z systemem iOS. Problem dotyczył zatem również niemałej grupy kierowców. Wkrótce po zainstalowaniu aktualizacji 6.57 kierowcy nie mogli już generować linka i udostępniać swojej podróży live. 

Święty spokój na całej trasie do domu

google-maps-blokowanie-lewego-pasa-2

Od tego czasu Google wprowadziło pięć nowych aktualizacji Map Google, ale dopiero najnowsza wersja rozwiązała problem. Z powodu błędu podczas próby udostępnienia podróży Mapy Google nadal pozwalały użytkownikom wybrać kontakt, ale bez wysyłania im linku. Po zainstalowaniu wersji 6.62, która zaczęła być wdrażana w tym tygodniu, oczekiwane zachowanie powróciło, a udostępnianie znów działa poprawnie. 

Gigant wyszukiwania nigdy nie omawiał publicznie tego błędu, więc potwierdzenie, że ta aktualizacja rzeczywiście rozwiązuje problem, nie istnieje. Jednak kilku użytkowników potwierdziło również w wątkach na forum Google, że po zainstalowaniu najnowszej aktualizacji wszystko wróciło do normy.

Wersja Map Google na iOS obsługuje zarówno iPhone’a, jak i CarPlay. Google nie udostępniło dziennika zmian dla wersji 6.62, więc jeśli wcześniej napotkałeś usterkę na jednej z tych dwóch platform, upewnij się, że zainstalowałeś tę aktualizację. Możliwe, że Google wprowadziło dodatkowe poprawki, ale bez oficjalnego dziennika zmian trudno stwierdzić, czy aktualizacja rozwiązuje również inne powszechne problemy.

Przeczytaj również