Toyota ustanowiła nowy rekord świata! Przejechali 3465,415 kilometrów w 24 godziny - bez tankowania to ...

Toyota pochwaliła się dziś ustanowieniem nowego rekordu świata. Ich sedan w hybrydzie przejechał 3465 kilometrów w okrągłe 24 godziny. Japoński samochód podróżował ze średnią prędkością 144,4 km/h, a za jazdę odpowiedzialnych było aż siedmiu kierowców. Bez tankowania to by się jednak nie udało. 

toyota-avalon-hybrid
Podaj dalej

Toyota z nowym rekordem świata

toyota-avalon-hybrid
fot. Toyota

Samochód benzynowy lub typu Diesel nie jest już tak pożądany przez ustawodawców. Dla tych, którzy nie chcą przejść na elektryka, hybryda może być całkiem niezłym rozwiązaniem. A w tym obszarze na rynku wyraźnie dominuje jeden producent: Toyota. 

Aby jeszcze bardziej udowodnić swoje know-how w zakresie tej technologii, Toyota właśnie ustanowiła nowy rekord. Toyota Avalon, hybrydowy sedan, który nie jest sprzedawany w Europie, ustanowił rekord największej odległości przebytej w ciągu 24 godzin samochodem hybrydowym. 

toyota-avalon-hybrid
fot. Toyota

Próba bicia rekordu miała miejsce 16 maja na torze w pobliżu Xiangyang w prowincji Hubei w Chinach. Siedmiu zawodowych kierowców wykonywało swoje zmiany przez 24 godziny, pokonując łącznie 3465,471 kilometrów ze średnią prędkością 144,4 km/h. Oczywiście samochód musiał być kilkukrotnie tankowany aby przejechać taki dystans. 

Ale Toyota już zastąpiła go nowym modelem

toyota-avalon-hybrid
fot. Toyota

Ale nie mamy konkretnych informacji na temat zastosowanego modelu. Oczywiście jest duża szansa, że była to wersja wyposażona w 2,5-litrowy czterocylindrowy silnik hybrydowy. Jednakże, generuje on moc 218 KM i 221 Nm. Ten prawie pięciometrowy sedan napędzany jest na przednią oś i ma automatyczną skrzynię CVT. 

Ten model, który nigdy nie był sprzedawany w naszym regionie, został też wycofany ze sprzedaży nawet w Chinach i Stanach Zjednoczonych. Ale producent zastąpił model Avalon innym sedanem – Crown. Samochód jest teraz mieszanką sedana i crossovera, ale pod maską wciąż pracuje ta sama hybrydowa jednostka. 

toyota-avalon-hybrid
fot. Toyota

Przeczytaj również