Toyota pokazała zupełnie nowego miejskiego SUV-a. Ten samochód będzie absolutnym hitem

Toyota pokazała zupełnie nowego miejskiego SUV-a. Ten samochód będzie absolutnym hitem

suv-toyota-hyryder

Podaj dalej

Toyota opublikowała zwiastun nadchodzącego SUV-a o nazwie Hyryder, który zadebiutuje w Indiach już 1 lipca. Model będzie wyposażony w hybrydowy układ napędowy i będzie posiadał szereg unikalnych elementów stylistycznych, odróżniających go od Urban Cruisera. Ten z kolei jest modelem bliźniaczym do Maruti Suzuki Brezza. 

Ten SUV będzie prawdziwym hitem

suv-toyota-hyryder

Teaser pokazuje sygnaturę świetlną Hyrydera. Z przodu znajdziemy smukłe reflektory LED łączące się z czarną osłoną chłodnicy. SUV ma też chromowane wstawki, a z tyłu grafika LED przypomina CH-R. 

Hyryder ma mierzyć ponad 4 metry, oferując przestronną kabinę. Będzie dzielić swoje fundamenty i większość paneli nadwozia z rodzeństwem z logo Suzuki. Dzięki temu SUV będzie konkurować z takimi samochodami jak Hyundai Creta i Skoda Kushaq. 

Z boku znajdziemy znaczek „Hybrid”, który wskazuje na zelektryfikowany charakter SUV-a. Według Autocar, Hyryder będzie oferowany w dwóch wariantach. Podstawowy model będzie wyposażony w łagodny hybrydowy układ napędowy. Pod maskę trafi najprawdopodobniej 1,5-litrowy silnik, który jest używany w innych modelach gamy Suzuki. 

suv-toyota-hyryder

Hybrydowy system Toyoty

Model o wyższej specyfikacji będzie wyposażony we własny, w pełni hybrydowy system Toyoty. Zapewnia on niższe zużycie paliwa i możliwość prowadzenia samochodu w trybie wyłącznie elektrycznym. 

Toyota Hyryder będzie produkowana w Karnakacie wraz z rodzeństwem Maruti Suzuki. Sprzedaż w Indiach ma rozpocząć się w lipcu. Nie wiemy jeszcze, czy producent planuje eksport SUV-a, ale brzmi to jak propozycja pasująca do innych rynków. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News