To używane Volvo V70 jest wystawione za więcej, niż samolot w tle. Nigdy nie zgadniesz dlaczego

To używane Volvo V70 jest wystawione za więcej, niż samolot w tle. Nigdy nie zgadniesz dlaczego

Podaj dalej

To chyba najdroższe Volvo na świecie! Ciemnoniebieskie kombi V70 z Nowego Jorku trafiło na sprzedaż za niebotyczną sumę. Jednak to nie samochód sprawia, że sprzedaż jest tak wyjątkowy. Tak naprawdę chodzi o…

Tablice rejestracyjne > Volvo! 

volvo-v70-tablice-rejestracyjne-2

Widzimy na nich napis „NEW YORK” i jak się okazuje, tablice te wart są nie taką małą fortunę. W aukcji jest jakaś wspominka o Volvo, ale nie ma nawet słowa o roczniku, przebiegu ani wyposażeniu. Na zdjęciach samochód ma jeszcze świeże pokłady soli na boku. 

W niektórych częściach świata niestandardowe tablice rejestracyjne to bardzo poważny biznes. Te blach są jednak z nowego wydania, a nie oryginalnego z 1970 roku. 

Zgodnie z opisem aukcji Du Pont Registry, obecny właściciel zasugerował, że jego ojciec kupił ją w latach 70. To wtedy Nowy Jork po raz pierwszy zaczął oferować spersonalizowane tablice rejestracyjne. 

O co ten cały raban?

volvo-v70-tablice-rejestracyjne-3

W opisie aukcji czytamy też, że tablicę rejestracyjną, której repliki sprzedawane są w sklepach z pamiątkami na całym świecie, można przenieść na dowolny pojazd… O ile oczywiście będzie zarejestrowany w Stanach Zjednoczonych. 

Cena tego Volvo V70 robi niemałe wrażenie – samochód obecnie wystawiony jest za okrągłe 20 milionów dolarów. To wydaje się sporą przesadą, tym bardziej, że przepisy wokół przenoszenia tablic rejestracyjnych z samochodu na samochód są dosyć niejasne. No chyba że nowy właściciel tak polubi swoje Volvo V70, że nie będzie odczuwał takiej potrzeby.

Na stronie nowojorskiego wydziału komunikacji możemy przeczytać: – Nowy właściciel musi złożyć wniosek o nową rejestrację pojazdu. A także tablice rejestracyjne i tytuł własności. Nowy właściciel nie może używać tablic ani dowodów rejestracyjnych poprzedniego właściciela.

Coś nam mówi, że nawet w USA ten przepis działa trochę tak, jak w Polsce…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News