To paliwo to inwestycja - w konkretnych dniach jest w dużej promocji 

Używane samochody z silnikami benzynowymi i typu diesel są coraz droższe. Z najnowszych raportów dowiadujemy się, że średnia cena tego typu pojazdu w zaledwie rok wzrosła o… 15 000 złotych! To oczywiście nie jedyny powód, aby zadbać o swój samochód, ale z pewnością bardzo kluczowy. Jeśli sytuacja się utrzyma, wasze samochody za kilka lat mogą być na wagę złota. A dbanie o samochód wcale nie musi wiązać się z kosztami. 

Paliwo w promocji na święta
Podaj dalej

Paliwo premium w cenie normalnego

promocja diesel benzyna paliwo sieć stacja paliw ładowarki ładowarka prąd
fot. freepik.com – maxlupascu

Aby zadbać o swój silnik benzynowy lub diesel trzeba robić regularnie przeglądy, wymieniać olej zgodnie z terminami. Ale można też tankować lepsze niż regularne paliwo – co wcale nie musi kosztować więcej. 

Na stacjach Shell cały czas trwa promocja „Wtorki i Czwartki z Shell V-Power”. Jak wskazuje nazwa promocji, w te dwa dni kierowcy mogą zatankować paliwo premium w cenie regularnego. Nie dopłacając ani grosza tankujemy więc paliwo, które pomoże lepiej zadbać o nasz silnik. 

Jeśli jesteś posiadaczem samochodu z silnikiem diesla, powinieneś zapisać sobie w kalendarzu czwartek jako dzień na tankowanie. Z kolei kierowcy benzyniaków zatankują benzynę Shell V-Power 95 w cenie regularnej w każdy wtorek. Promocja obowiązuje na zdecydowanej większości stacji w całej Polsce, a dokładną listę znajdziecie TUTAJ. 

diesel lpg paliwo paliwa stacja paliw zabraknie brak
fot. freepik.com – maxlupascu

Dlaczego warto?

Paliwo premium pomaga pozbyć się nagromadzonych w silniku osadów i nagarów. Przeciwdziała także powstawaniu nowych. Dzięki temu wydłużymy żywotność naszej jednostki napędowej, a jej praca będzie bardziej kulturalna przez dużo dłuższy czas. 

Co więcej, zmniejszone tarcie pojawiające się po zatankowaniu paliwa premium pomaga zmniejszyć spalanie naszych samochodów, dzięki czemu będziemy mogli przejechać na jednym baku więcej kilometrów. 

Przeczytaj również