To paliwo jest dziś tańsze nawet o 30%! Polacy ustawiają się kolejkami na stacjach benzynowych

Co tu dużo mówić – paliwo wciąż jest w Polsce bardzo drogie, a cena poniżej 5 zł/litr to już prawdziwy rarytas. Z tego powodu wielu kierowców tankujących benzynę i Diesel szuka ciekawych promocji, które oferują stacje paliw. Dziś można zatankować nawet o 30% taniej! SPRAWDŹ TUTAJ. 

paliwo ceny paliw
Podaj dalej

rezerwa diesel paliwo

Przywykliśmy do kupowania rzeczy w promocjach – ubrania, sprzęt sportowy, czy buty. Rzadko kiedy do tej grupy wrzucamy jednak paliwo, a szkoda. Można bowiem na tym oszczędzić równie dużo, a może nawet więcej, niż podczas wymieniowych wyżej zakupów. 

Paliwo wciąż kosztuje grubo ponad 5 zł/l, więc kierowcy coraz chętniej korzystają z promocji przygotowanych przez stacje benzynowe. Tak się składa, że dziś możemy zatankować nasz samochód o 30% taniej – i wcale nie musimy lać do pełna (choć gorąco was do tego namawiamy). 

Dziś tańsze paliwo – SPRAWDŹ TUTAJ

Oczywiście, im więcej kilometrów pokonujemy, tym większą wagę powinniśmy przykładać do cen paliw na stacjach. Jeśli przejeżdżacie miesięcznie 1000 kilometrów, nie musicie aż tak skupiać się na korzystaniu z promocji. 

paliwo-przyszlosci-rewolucja-na-stacjach

Jest jednak ogromna grupa kierowców, którzy pokonują po 5000 kilometrów i więcej – na miesiąc! Wtedy każda złotówka wydana na paliwo jest na wagę złota, i równie ważna. Dlatego polecamy szczególnie tej grupie kierowców tankować w wybrane dni. 

Dlaczego warto?

Firma Shell przygotowała promocję, w której w wybrane dni – wtorki i czwartki – możemy zatankować paliwo premium w cenie normalnego. Dlaczego jest to tak ważne? Na tego rodzaju paliwie przejedziemy więcej kilometrów, nasz silnik będzie miał więcej mocy, a co za tym idzie, będzie spalał mniej paliwa. 

Mamy więc do czynienia z sytuacją win-win, nie wspominając już o korzyściach technologicznych dla naszego silnika. Tego rodzaju paliwo jest dużo czystsze, więc różne osady i nagary nie będą gromadzić się w waszych jednostkach spalinowych.

Przeczytaj również