To nie żart! Gdy wejdzie w życie zakaz Diesla, wszyscy będziemy jeździć takimi samochodami

To nie żart! Gdy wejdzie w życie zakaz Diesla, wszyscy będziemy jeździć takimi samochodami

citroen-ami-diesel-elektryk

Podaj dalej

Rok 2020 nie może być bardziej dziwny… A nie, wróć. Jednak może! Gdy w końcu wejdzie w życie zakaz korzystania z silników typu Diesel, wszyscy będziemy skazani na takie samochody. Ten Citroen AMI to według producenta przyszłość motoryzacji. Ja kupuję miesięczny. 

Diesel… zostań! Prosimy!

citroen-ami-diesel-elektryk

Citroen AMI ma urocze proporcje i zaskakującą praktyczność. Francuski producent przekonuje, że jest idealny do krótkich wycieczek po mieście. Ale panie, do Passata z silnikiem typu Diesel to mu daleko! 

AMI jest już dostępne we Francji i można go kupić, albo wynająć. Citroen ocenił reakcję opinii publicznej na samochód na ulicach Londynu, aby sprawdzić, czy jest to opłacalny rynek dla niewielkiego elektryka. Cóż, tam do centrum miasta już nie wjedziesz, jeśli na twojej klapie bagażnika widnieje napis „Diesel”. 

Ten mały, dwumiejscowy samochód jest tak mały, że nie ma dedykowanej przestrzeni bagażowej. Jednak, sprytna konstrukcja kabiny oznacza, że rzadko będziesz potrzebował więcej miejsca, niż dostaniesz. Ale czy na pewno?

citroen-ami-diesel-elektryk

Szok kulturowy

Brutalna prostota tego Citroena sprawia, że przeżywamy szok. Niewiele samochodów sprawia, że Dacia w podstawie wygląda luksusowo. Jednakże, jeśli już się do tego przyzwyczaimy, może to mieć nawet swój urok. 

Częścią atrakcyjności AMI jest jego użyteczność w środowisku miejskim. W przeciwieństwie do innych mieszczuchów, może osiągnąć prędkość nawet do 60 km/h. Fani Citroena zauważyli też składane okna w stylu 2CV, nie wspominając o drzwiach. Sam panel jest odchylany w każdym kierunku, aby obniżyć koszty. 

KIEROWCO! TO NAJLEPSZY MOMENT NA ZAKUP OPON! SPRAWDŹ PROMOCJE NA ŚWIĘTA!

Jedne drzwi są otwierane na zawiasach, a drugie otwierają się w drugą stronę. Takie rozwiązanie często określane jest mianem „drzwi samobójczych”. Nie zdradzając zbyt wiele, obejrzyj wideo poniżej. Czy taki samochód faktycznie może zastąpić nam starego dobrego Diesla?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News