To najdłuższy korek w historii! Ciągnął się przez 100 kilometrów. Nie uwierzysz, ile czasu trwał

To najdłuższy korek w historii! Ciągnął się przez 100 kilometrów. Nie uwierzysz, ile czasu trwał

korek-najdluzszy-w-historii-autostrada

Podaj dalej

W tę historię aż nie chce się wierzyć… Ten najdłuższy korek w historii trwał 12 dni i ciągnął się przez 100 kilometrów. Wszystko wydarzyło się na autostradzie Pekin-Tybet w pobliżu stolicy Chin. Jak na ironię, przyczyną ogromnego korka były roboty drogowe na autostradzie. Ciężarówki przewożące materiały budowlane do Pekinu, z których większość miały udrożnić ruch, były blokowane przy wyjeździe. Tym samym spowodowały 12-dniowy korek uliczny. 

korek samochodowy

To najgorszy korek w historii

Autostrada była początkowo przeznaczona wyłącznie dla samochodów ciężarowych. Jednak ze względu na rosnącą liczbę pojazdów zaczęły z niej korzystać również samochody osobowe. 

Ponieważ mówimy o Chinach, nie ma mowy o jasnych statystykach dotyczących liczby kierowców, którzy utknęli w korku. Raporty opublikowane w tym czasie w internecie podają, że niektóre samochody poruszały się z prędkością 4 km/dzień. Wiemy, że to szaleństwo, ale tak wielki korek ostatecznie miał pozytywne skutki dla całego regionu. 

Osoby, które miały nadzieję zostać chińską wersją Donalda Trumpa, mogły wyrobić sobie markę, sprzedając kierowcom żywność i wodę. Oczywiście ceny były szokująco wysokie, a niektórzy kierowcy odmawiali nawet zakupu tego typu gadżetów. 

KIEROWCO! TO NAJLEPSZY MOMENT NA ZAKUP OPON! SPRAWDŹ PROMOCJE NA ŚWIĘTA!

12 dni w korku to naprawdę dużo, ale jeśli kierowcy byli wyposażeni w chleb i papierosy, dawali sobie radę. Żarty na bok – korek to oczywiście najgorsze, co może przydarzyć się kierowcom. Słyszeliście kiedyś o syndromie stresu drogowego?

Autostrada zamieniła się w koszmar

To choroba, która dotyka kierowców i wywołuje i nich strach, gdy utkną w korku. W efekcie część z nich zaczyna prowadzić lekkomyślnie i wciska gaz w sytuacjach, które… nie są do końca na miejscu. Istnieje kilka objawów nadchodzącej katastrofy, takich jak spocone dłonie. 

Najbardziej dotknięci byli jednak kierowcy ciężarówek, z których przewożone towary były po prostu w nocy wykradane. Lokalni mieszkańcy wysłali benzynę ze samochodów śpiących kierowców, a jeden z nich potrzebował nawet pomocy medycznej, gdy został dźgnięty w ramię. 

korek kierowca

Aby zapobiec temu szaleństwu, na miejscu pojawiło się 400 policjantów, jednak złodzieje i tak byli trudni do zatrzymania. Jak na ironię, kierowcy odmawiali skorzystania z objazdu ze względu na wysokie ceny benzyny. 

Jedynym skutecznym sposobem na zabicie czasu była gra w karty, choć robienie tego przez 12 kolejnych dni z pewnością nie należy do przyjemnych zajęć. Inni woleli czytać, podczas gdy inni spędzali wolny czas śpiąc pod ciężarówkami, próbując w ten sposób powstrzymać złodziei przed kradzieżą benzyny.

KIEROWCO! TO NAJLEPSZY MOMENT NA ZAKUP OPON! SPRAWDŹ PROMOCJE NA ŚWIĘTA!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News