To najmocniejsze BMW M5 CS jakie powstało. Niemiecki tuner Manhart przeszedł samego siebie [ZDJĘCIA]

To najmocniejsze BMW M5 CS jakie powstało. Niemiecki tuner Manhart przeszedł samego siebie [ZDJĘCIA]

manhart-bmw-m5-cs

Podaj dalej

BMW M5 CS dostało jeszcze więcej mocy za sprawą tunera o nazwie Manhart. Niemiecki tuner nie powstrzymywał się z modyfikacjami super sedana, który teraz rozwija prawie 800 KM. 

Szalone BMW M5 CS od Manharta

manhart-bmw-m5-cs
fot. Manhart

W internecie nie brakuje zdjęć zamaskowanych nowych samochodów BMW Serii 5 G30. Co za tym idzie, F90 M5 zbliża się do końca swojego cyklu życia. Ale zanim Niemcy wprowadzą nową 5-kę, Manhart wprowadza na rynek najpotężniejsze M5 na rynku. 

Samochód nazywa się MH5 GTR i korzyta z 4,4-litrowego silnika S63 V8 z F90 M5 CS. Tuner zwiększył jego moc wyjściową do 777 koni mechanicznych i 935 Nm momentu obrotowego. Było to możliwe dzięki zastosowaniu wewnętrznego wlotu powietrza z włókna węglowego. Pojawił się także dodatkowy komputer sterujący. 

manhart-bmw-m5-cs
fot. Manhart

W MH5 GTR zastosowano szereg ulepszeń mechanicznych, w tym układ wydechowy ze stali nierdzewnej ze sterowaniem zaworami, który łączy się z czterema rurami wydechowymi o średnicy 100 mm. Rury wydechowe są osłonięte węglem, ale na życzenie mogą być pokryte powłoką ceramiczną. 

Zmiany, zmiany, zmiany

manhart-bmw-m5-cs
fot. Manhart

Niektóre ulepszenia układu wydechowego oczekują na zatwierdzenie przez TÜV, dlatego są to opcje tylko na eksport: rury spustowe Manhart Race bez katalizatorów, rury zamienne Manhart OPF Delete z katalizatorami 200-ogniwowymi HJS oraz MANHART OPF/GPF Deleter.

Prowadzene zostało poprawione dzięki zawieszeniu gwintowanemu Manhart Wariant 4 firmy KW. Charakteryzuje się ono także znacznym obniżeniem. Ta konfiguracja zawieszenia jest następnie łączona z zestawem kutych 21-calowych srebrnoszarych matowych dziesięcioramiennych felg aluminiowych, owiniętych w opony Michelin. 

manhart-bmw-m5-cs
fot. Manhart

Aby zwieńczyć ulepszenia na rynku wtórnym, Manhart stosuje typowe ozdobne paski i napisy. W tym przypadku ciemnozielone nadwozie zdobią szare elementy. Wnętrze zostało również zaktualizowane, dodając nowy zestaw dywaników podłogowych z logo Manhart. Manhart MH5 GTR jest ograniczony tylko do jednej jednostki. Firma tuningowa nie ujawniła ceny jednorazowego zmodernizowanego BMW M5 CS.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News