To najbardziej szalone Audi R8 Twin Turbo By Hennessey może dysponować mocą nawet 912 KM

Hennessey Performance Engineering stał się synonimem stuningowanych amerykańskich samochodów o ogromnej mocy wyjściowej. Tym razem jednak Hennessey postanowił wziąć pod lupę to najbardziej szalone Audi R8. 

To najbardziej szalone Audi R8 Twin Turbo By Hennessey może dysponować mocą nawet 912 KM
Podaj dalej

Popularny tuner stał się znany z dostrajania samochodów z „Detroit Big Three” – Forda, GM i grupy FCA. Przeglądając katalog internetowy tunera przekonasz się, że większość nazw to amerykańskie marki. Z wyjątkiem McLarena oraz będącego w planach Porsche Taycana, jest jeszcze to Audi R8. 

Z całą pewnością standardowy wolnossący silnik 5,2 V10 nie należy do wolnych. Wersja Performance dysponuje 612 KM i momentem obrotowym w wysokości 580 Nm. Liczby te pozwalają rozpędzić Audi R8 do 100 km/h w zaledwie 3,1 sekundy. 

Z ulepszeniem Hennessey o nazwie HPE900 z dwiema turbinami celem jest osiągnięcie mocy 912 KM. Wszystko za sprawą dwóch turbosprężarek firmy Precision. 

W filmie umieszczonym poniżej Audi R8 Hennessey wytwarza 752 KM na hamowni. Inżynierowie planują jednak serię modyfikacji, by dotrzeć do upragnionych 900 KM.

Przeczytaj również