To może być twoja jedyna szansa na jazdę w oficjalnym symulatorze Ferrari F1. Nie będzie jednak tanio

To może być twoja jedyna szansa na jazdę w oficjalnym symulatorze Ferrari F1. Nie będzie jednak tanio

Podaj dalej

Twój domowy symulator do wyścigów pewnie jest całkiem fajny, ale możemy założyć się, że jest mu bardzo daleko do oficjalnego symulatora Ferrari F1 w Maranello. Urządzenie używane do odtworzenia warunków panujących za kierownicą prawdziwych samochodów F1 na torach na całym świecie zarezerwowane jest dla Charlesa Leclerca i Sebastiana Vettela. Ktoś z zewnątrz będzie miał jednak okazję do sprawdzenia się za kierownicą tego cuda techniki… Za pewną cenę. 

Ferrari Symulator F1

Symulator wart jest ok. 6 milionów dolarów

Dom aukcyjny RM Sotheby wystawił na jedną z aukcji możliwość poprowadzenia symulatora Ferrari F1. Cała kwota ma być przeznaczona na cele charytatywne. 

Ferrari, podobnie jak każdy inny zespół F1, ukrywa swój oficjalny symulator. Wszak nikt nie chce chwalić się zmianami wprowadzonymi w prawdziwym samochodzie wyścigowym. Ten, kto wygra aukcję, na pewno nie będzie mógł pochwalić się nikomu innemu, jak dobre było to doświadczenie. 

Na rynku jest wiele zestawów ze sprzężeniem zwrotnym, ale Ferrari odwzorowuje wszystkie siły przeciążenia 1:1. Hydrauliczne ramiona podnoszą symulator jak pająka, który przenosi każdą nierówność na kierownicę. Umożliwia to dostrojenie konfiguracji samochodu, aby odpowiednio reagował na każdym torze. To konieczne, kiedy konkurujesz z najlepszymi na świecie. 

Trzy 30-minutowe sesje

Ten, kto wygra licytację otrzyma trzy 30-minutowe sesje na symulatorze, ale dopiero po przejściu niezbędnych badań medycznych. Wygląda na to, że musisz być wystarczająco sprawny, aby wpiąć się do fotela tego symulatora. Pasy bezpieczeństwa będą też pomocne w utrzymaniu obiadu w odpowiednim miejscu, na wypadek gdyby cały pokój zaczął wirować w jednym z zakrętów na torze Monza. 

Cena wywoławcza wynosiła 10 000 zł, natomiast jesteśmy prawie przekonani, że szczęśliwiec będzie musiał zapłacić dużo więcej. Dla porównania, zespół Dallara dysponujący profesjonalnym symulatorem pobiera 45 000 zł za jednodniową sesję.

Ferrari Symulator F1

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News