To już się dzieje! Zakaz dla silników benzynowych i typu Diesel rozpoczyna falę zwolnień. Tysiące miejsc pracy zagrożone

Firmy związane z transportem już planują redukcję miejsc pracy. Jako jeden z pierwszych aż 9 000 pracowników zwolni paliwowy gigant firma Shell. Anglo-holenderska firma ogłosiła w środę, że zredukuje ponad 10% miejsc pracy. A to dopiero początek. Wszystko z powodu nadchodzących zakazów dla silników benzynowych i typu Diesel. 

benzyna diesel paliwo
Podaj dalej

Mniej Diesla, mniej pracy

diesel

Shell w ramach gruntownej przebudowy mającej na celu przejście giganta paliwowego na niskoemisyjne źródła energii będzie redukował miejsca pracy. Firma pod koniec 2019 roku zatrudniała 83 000 pracowników. Reorganizacja przyniesie roczne oszczędności w wysokości od 2 do 2,5 miliarda dolarów już w roku 2022. 

W zeszłym miesiącu Shell rozpoczął szeroko zakrojony przegląd swojej działalności w celu obniżenia kosztów. Firma przygotuje się do strukturyzacji swojej działalności w ramach przejścia na energetykę niskoemisyjną. 

Anglo-holenderska firma podała, że spodziewa się redukcji od 7000 do 9000 miejsc pracy do końca 2022 roku. W tej liczbie znajduje się także około 1500 osób, które zgodziły się na dobrowolne odejście jeszcze w tym roku. 

Nie tylko Shell

BP poinformowało z kolei o planach zwolnienia 10 000 pracowników, co pozwoli szybko rozszerzyć swoją działalność w zakresie odnawialnych źródeł energii. Dzięki temu będzie można również zmniejszyć produkcję ropy i gazu. 

Obniżenie kosztów ma kluczowe znaczenie dla planów Shella związanych z przejściem na odnawialne źródła energii, gdzie marże są stosunkowo niskie. Konkurencja będzie musiała szukać podobnych oszczędności. 

Produkcja ropy i gazu gwałtownie spadła w trzecim kwartale do około 3050 baryłek ropy dziennie. Nie bez znaczenia pozostaje tutaj pandemia koronawirusa, która zatrzymała platformy morskie. Shell, największy na świecie sprzedawca paliw, odnotował odbicie w sprzedaży paliw w trzecim kwartale w porównaniu z liczbami osiągniętymi w poprzednim kwartale. 

https://wrc.net.pl/is-kierowco-uwazaj-na-jakich-swiatlach-jedziesz-od-jesieni-bardzo-wysoki-mandat-za-niewlasciwe-lampy

Przeczytaj również