Odebrał z salonu nową Teslę, ale daleko nie zajechał. Nie do wiary, co się tu wydarzyło. Tłumaczenie kierownika salonu to HIT

Samochody marki Tesla od dłuższego czasu mają problemy z kontrolą jakości, a nie dalej jak w miniony weekend informowaliśmy o dziwnych usterkach przy 200 km/h. Tym razem jednak chodzi o coś zupełnie innego. Ojciec z synem odebrali nową Teslę z salonu, po czym na autostradzie z ich samochodu… odpadł dach. 

Odebrał z salonu nową Teslę, ale daleko nie zajechał. Nie do wiary, co się tu wydarzyło. Tłumaczenie kierownika salonu to HIT
Podaj dalej

Kontrola jakości niezdana

tesla-model-y-serwis-awaria

Użytkownik portalu Reddit podzielił się doświadczeniem z nowiutkim samochodem Tesla Model Y. Dumny właściciel auta to ojciec autora posta, który opisał tę nieprawdopodobną historię. 

Jak czytamy, dostawa i odebranie samochodu przeszło bez najmniejszych problemów. To była jednak cisza przed burzą. W drodze do domu ojciec z synem usłyszeli huk wiatru na autostradzie. Panowie chcieli sprawdzić, czy przypadkiem nie zostawili otwartej szyby, a wtedy cały szklany dach po prostu odleciał. 

Na szczęście za nimi nie jechał żaden inny pojazd, gdyż mogłoby się skończyć to tragicznie. Nie wiemy dlaczego, ale ojciec z synem nie zatrzymali się, aby pozbierać swój dach. Zadzwonili na patrol autostradowy, aby powiadomić ich o problemie. Wydaje się jednak, że lepszą decyzją byłoby po sobie posprzątać – o ile byłoby to bezpieczne. 

Tesla logo
fot. Tesla

Jak zwykle w takich sytuacjach bywa, prawdziwe jaja zaczęły się w serwisie. Kierownik salonu Tesli doszedł do wniosku, że albo uszczelka dachu była wadliwa, albo po prostu ktoś zapomniał go uszczelnić. Innymi słowy, nie było nic, co utrzymałoby go w miejscu. 

Tesla – dlaczego?!

Niestety na tym historia się kończy. Chcielibyśmy dowiedzieć się, jak zakończyła się cała sytuacja. Czy panowie otrzymają nowy Model Y? Czy Tesla naprawi ich dach? A może obciąży ich kosztami, jak już w niektórych sytuacjach miało to miejsce?

elon-musk-tesla

Jeśli akurat jesteś właścicielem Tesli Model Y, miej się na baczności. Obecnie Tesla bardzo mocno „ciśnie” aby dostarczać i sprzedawać samochody przed końcem kwartału – to właśnie wtedy najczęściej słyszymy o najgorszych przypadkach przeoczenia kontroli jakości. Niestety, kupowanie Tesli wciąż jest trochę loterią. Kiedy to w końcu się zmieni?

Przeczytaj również