To jest HIT! Gość odebrał nowy samochód, a 30 sekund później zabrała mu go policja. Wszystko przez jedną rzecz

To jest HIT! Gość odebrał nowy samochód, a 30 sekund później zabrała mu go policja. Wszystko przez jedną rzecz

renault-policja-ubezpieczenie

Podaj dalej

Ta próba ustanowienia rekordu świata w najkrótszym czasie posiadania samochodu wyszła gościowi idealnie. Wręcz śpiewająco. Przecież czas 30 sekund wydaje się być nie do pokonania. Jak do tego doszło, że gość jeszcze nie zdążył wyjechać z parkingu swoim nowym Renault, a już zabrała mu go policja? Wyjaśniamy. 

Policja nie miała wyboru

renault-policja-ubezpieczenie-2

Oczywiście facet nie próbował bić żadnych rekordów, a samochód został mu odebrany… przez czysty przypadek. Policja z angielskiego Northampton wyjaśnia wszystko na swoim kanale na Twitterze. 

Wydaje się jednak, że odrobina zdrowego rozsądku i przestrzeganie prawa mogły zapobiec całemu zdarzeniu. Krótko po wyjechaniu z parkingu, na początku zeszłego tygodnia, kierowca stracił panowanie nad swoim Renault i omal nie zderzył się z policyjnym radiowozem. 

Wtedy – jak możecie się domyślać – funkcjonariusze poprosili go o dokumenty. Okazało się jednak, że jednego z nich nie mógł przedstawić, Była to polisa ubezpieczeniowa…

– Ten samochód prawie wjechał w nasz radiowóz – mówi policja. – Kierowca powiedział wtedy funkcjonariuszom, że odebrał samochód 30 sekund temu i to rzeczywiście była prawda. Niestety zaryzykował, nie ubezpieczając go. Cóż, wszyscy wiecie, jak to się kończy. #Przejmujemy. 

renault-policja-ubezpieczenie

Zamiast Renault będzie autobus

Odkąd ten dziwny incydent pojawił się w mediach społecznościowych, żarty internautów nie kończą się. Ludzie piszą: „przeminęło w 30 sekund”, lub „od nowego do żadnego”. Tak czy siak, jazda bez polisy ubezpieczeniowej po raz kolejny potwierdza, że ryzyko się nie popłaca. I tak zamiast jeździć swoim Renault, gość będzie musiał w poniedziałek znowu iść na autobus.

W Northamptonshire policja prowadziła w październiku kąpanie na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wyniki pokazują, że prowadzenie pojazdu bez ubezpieczenia jest najczęściej występującym wykroczeniem drogowym. I ono za każdym razem kończy się przejęciem pojazdu. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News