To duże kombi z silnikiem typu Diesel kosztuje tylko 10 tys. złotych. Idealny samochód na trudne czasy [ZDJĘCIA]

To duże kombi z silnikiem typu Diesel kosztuje tylko 10 tys. złotych. Idealny samochód na trudne czasy [ZDJĘCIA]

chevrolet-kombi-diesel-uzywany

Podaj dalej

Kombi to jeden z najbardziej wszechstronnych aut w historii, a w połączeniu z silnikiem typu Diesel powinno gwarantować sukces sprzedażowy. Ten samochód był jednak niezwykle nietypowy, więc nie cieszył się dużą popularnością. Dzięki temu dziś można kupić idealne egzemplarze za grosze. 

Idealny Diesel na trudne czasy

chevrolet-kombi-diesel-uzywany
fot. Chevrolet

To używane kombi, wyposażone w silnik typu Diesel, stopniowo tracił uwagę klientów nawet na rynku aut używanych. Jest to jednak spora zaleta dla potencjalnego kupca, ponieważ modele, które nie schodzą, oferowane są znacznie korzystniej niż te najbardziej popularne na rynku. 

Kombi o nazwie Chevrolet Nubira nie jest, jak już wspomnieliśmy, szczególnie popularne. Na niemieckim mobile.de znajdziemy obecnie 60 sztuk, co nie jest też złym wynikiem. Jeśli znajdziesz egzemplarz, który przypadnie do twojego gustu, możesz liczyć nie tylko na świetną cenę, ale i zniżkę. Nawet jeśli stan techniczny auta i jego wygląd będzie pierwszorzędny. 

chevrolet-kombi-diesel-uzywany
fot. Chevrolet

Jeśli zdecydujesz się na ten samochód, należy sprawdzić przede wszystkim komorę silnika. Jego sprzedaż zakończyła się w 2011 roku, w związku z czym, żaden z obecnych na sprzedaż egzemplarzy nie był objęty gwarancją już od dłuższego czasu. A regularny serwis jest bardzo ważny. 

Niskie spalanie i odpowiednia cena

chevrolet-kombi-diesel-uzywany
fot. Chevrolet

Naprawy generalnie nie są drogie, ale przy cenach tego samochodu, jakiekolwiek pieniądze włożone w remont silnika nie będą tego warte. Jeśli trafisz na regularnie serwisowany egzemplarz od prywatnego właściciela o przebiegu około 100 tys. km to może być to. Co ciekawe, Chevrolet (a właściwie Daewoo) Nubira to ponadprzeciętnie niezawodny samochód. Jego jedyną typową wadą jest pękanie niektórych plastikowych części we wnętrzu. Z tym można żyć. 

Do wyboru jest pięć jednostek benzynowych i jeden Diesel, który zasługuje na szczególną uwagę. Jednostka VM Motori ma 123 KM i 200 Nm momentu obrotowego. Dzięki temu od 0 do 100 km/h rozpędzi się w 9,8 sekundy, a maksymalna prędkość to 186 km/h. Jego średnie zużycie oleju napędowego to 6 l/100 km. Jednocześnie bagażnik może pomieścić aż 1410 litrów, co nawet na dzisiejsze czasy jest wystarczającą liczbą. 

chevrolet-kombi-diesel-uzywany
fot. Chevrolet

Możesz kupić używaną Nubirę już za 6 czy 7 tys. złotych, ale zazwyczaj będą to najbardziej zużyte i najgorsze egzemplarze. Za 10 000 zł bez problemu można dostać samochód z przebiegiem do 100 000 km, a za 13/14 tys. zł absolutny szczyt tego, co znajduje się na rynku aut używanych. Pod względem tego, co oferuje ten samochód i jego stosunku do ceny, to naprawdę ciekawy pomysł. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News