Ten Volkswagen należący do Michaela Schumachera może być twój! Cena jest śmiesznie niska

Stan zdrowia Michaela Schumachera jest obecnie jedną z najbardziej strzeżonych tajemnic. Na świecie wciąż jest jednak mnóstwo fanów niemieckiego mistrza świata, a obecnie pojawiła się niezwykła okazja. Ten Volkswagen Touareg z silnikiem V10 TDI należący do Schumiego może być twój za naprawdę niewielką cenę. 

volkswagen-touareg-v10-tdi-diesel-michael-schumacher
Podaj dalej

Volkswagen, Diesel i Michael Schumacher

volkswagen-touareg-v10-tdi-diesel-michael-schumacher-2

Jedna z największych legend Formuły 1 znana była z posiadania wielu wyjątkowych samochodów. Niewielu jednak wiedziało, że w jego kolekcji znalazł się też… Volkswagen Touareg z silnikiem V10 TDI. 

Zazwyczaj kierowców pokroju Schumachera kojarzymy z luksusowymi Ferrari, czy Mercedesami, a już na pewno z silnikami benzynowymi. Ten nietypowy Volkswagen napędzany jest jednak jednostką typu Diesel, a niewiele osób zdawało sobie sprawę z tego, że taki pojazd znalazł się w garażu Schumachera. 

volkswagen-touareg-v10-tdi-diesel-michael-schumacher-2

Touareg pierwszej generacji sprzedawany jest przez obecnego właściciela. Z opisu aukcji dowiadujemy się, że Schumacher osobiście korzystał z tego samochodu przez około rok w Szwajcarii, gdzie nadal mieszka. 

Full opcja w dobrej cenie

Jak możecie się domyślać, 7-krotny mistrz świata wybrał najbardziej wyposażoną wersję, od foteli z masażem po panoramiczny dach. Dla kogoś z takimi zarobkami, samochód ten był naprawdę tani. 

Volkswagen został wyprodukowany w 2005 roku i po tym, jak Schumacher go sprzedał, cieszył się własnym życiem. Dziś ma na liczniku 240 000 kilometrów i poza tym, że ma pełne wyposażenie i nietypowego pierwszego właściciela, to najzwyklejszy Touareg na świecie. No, może poza świetnym silnikiem. 

volkswagen-touareg-v10-tdi-diesel-michael-schumacher-2

Samochód jest dość mocno zużyty, choć sprzedawca twierdzi, że bezproblemowo przechodzi przegląd techniczny. W gratisie dostaniecie też komplety felg z oponami na zimę i lato. Samochód nie jest ekstremalnie drogi, można by rzec że to właściwie okazja. Został wystawiony za 12 000 euro czyli ok. 50 000 zł. To może być jedyna okazja, abyś poczuł się za kierownicą jak Michael Schumacher. 

Przeczytaj również