Ten nowy tani SUV w ogóle nie schodzi z magazynów. Producent dorzuca teraz darmowe wakacje

Ten nowy tani SUV w ogóle nie schodzi z magazynów. Producent dorzuca teraz darmowe wakacje

nowy-tani-suv-wakacje

Podaj dalej

Ten nowy tani SUV okazał się taką klapą, że dilerzy nie mogą pozbyć się nawet samochodów wyprodukowanych w zeszłym roku. Teraz do zakupu samochodu dorzucają więc darmowe wakacje, jako formę zachęcenia do jego zakupu. Przywrócenie tej marki do życia było odważną decyzją, ale sądząc po obecnej sytuacji, niezbyt szczęśliwą. Nawet modele wyprodukowane w zeszłym roku nie znajdują nabywców. 

Nowy SUV + wakacje

nowy-tani-suv-wakacje
fot. Moskwicz

Przywrócenie do życia radzieckiego klasyka o nazwie znanej starszym czytelnikom, było odważną decyzją. Moskwicz notuje jednak bardzo ciężki start. Niedługo minie rok odkąd Moskwicz został przywrócony do życia w opuszczonej moskiewskiej fabryce Renault. Ale jego odrodzenie nie jest szczególnie szczęśliwe. 

Producent sprzedał w ubiegłym roku zaledwie 600 aut, choć nie zniechęca go to do kontynuowania wielkich planów w tym roku. Czy jednak Moskwicz będzie w stanie dostarczyć na rynek 50 000 samochodów? Z czego 1/5 ma być elektrykami? No i pozostaje jeszcze najważniejsze pytanie – dla kogo mają być te samochody?

nowy-tani-suv-wakacje
fot. Moskwicz

SUV powstał już w ponad 8000 egzemplarzy, jednak w ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku nie sprzedano nawet tysiąca aut. A według informacji dziennika Rossijskaja gazeta, sytuacja staje się rozpaczliwa. 

Wszystko jest „cacy”

nowy-tani-suv-wakacje
fot. Moskwicz

Kierownictwo Moskwicza oczywiście udaje, że wszystko jest w porządku, a rabaty na nowe samochody są na porządku dziennym. Zerknijmy zatem na to, co oferuje ich SUV. Samochód rozpoczyna się się od 100 tysięcy złotych, jednak u dealerów najtańsza cena to 75 000 zł. Ale i to nie pomaga. 

Obniżanie ceny to nie jedyny krok, za pomocą którego dealerzy próbują pozbyć się zalegających samochodów. Teraz Moskwicz oferuje także bezpłatne wakacje dla klientów samochodów wyprodukowanych w zeszłym roku. Klienci mogą wybrać wycieczkę do Zjednoczonych Emiratów Arabskich lub do Tajlandii. To chyba też nie jest szczyt marzeń – wakacje z Moskwiczem… 

nowy-tani-suv-wakacje
fot. Moskwicz

Mimo to, prezes Moskwicza Dimitiri Pronin wciąż wierzy w sukces swojej marki. Między innymi dlatego, że pojawił się nowy poziom wyposażenia „Comfort”. SAmochód będzie miał w podstawie… podgrzewane fotele! A także zestaw kamer, cyfrową tablicę przyrządów, czy przednie światła LED. Ta wersja będzie kosztowała jednak już 115 000 zł. Przynajmniej oficjalnie. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News