Ten nowy 7-osobowy SUV jest większy niż Skoda Kodiaq. Kosztuje zaledwie 45 tys. złotych - to prawdziwy hit! [ZDJĘCIA]

Ten nowy 7-osobowy SUV jest większy niż Skoda Kodiaq. Kosztuje zaledwie 45 tys. złotych - to prawdziwy hit! [ZDJĘCIA]

7-osobowy-suv-baojun

Podaj dalej

7-osobowy SUV w rozmiarze Skody Kodiaq, kosztujący 3 razy mniej niż czeski samochód? To prawdziwy hit, a lepszego stosunku ceny do jakości i tego, co oferuje dany pojazd, nie znajdziemy nigdzie. SUV ma dość nowoczesny wygląd i przyzwoita technologię. No i ten rozmiar. 

Ten SUV to sprzedażowy hit

7-osobowy-suv-z-chin-skoda-dacia

Chińczycy coraz lepiej wiedzą, jak wymyślać samochody, które oferują niesamowite rzeczy w jeszcze bardziej niesamowitej cenie. To jeden z takich przypadków. Całkiem nowocześnie wyglądający, 7-osobowy SUV z przyzwoita technologią kosztuje ułamek ceny porównywalnych Europejczyków. 

Kilkukrotnie pisaliśmy już o samochodach firmy Baojun, wspieranej przez amerykańsko-chińskie konsorcjum SAIC-GM-Wuling. Tej marce nie są obce tanie samochody, a w zeszłym roku pokazali nowatorskie kombi 310 Wagon, które ma iście magiczne parametry. Ma bagażnik o pojemności 1460 litrów, a kosztuje… 25 tysięcy złotych. 

7-osobowy-suv-z-chin-skoda-dacia

Dziś kombi nie są już całkowicie w modzie, więc Chińczycy coraz mocniej pukają do segmentu SUV. Samochód o nazwie Baojun 530 pojawił się w swojej zmodernizowanej formie na rynku w zeszłym roku i cieszy się dokładnie taką uwagą, na jaką zasługuje. 

Większy niż Skoda Kodiaq

Przy długości 4695 mm, szerokości 1835 mm, wysokości 1750 mm i rozstawie osi 2750 mm, pod pewnymi względami jest nawet większy niż Skoda Kodiaq. Ten duży SUV z łatwością pomieści nawet 7 osób. Rozmiary mogą przypominać minivana, ale wygląd i konstrukcja są jak najbardziej nowoczesne i w zgodzie z myślą SUV. 

7-osobowy-suv-z-chin-skoda-dacia

Lifting przyniósł nowe zderzaki, inną osłonę chłodnicy, a także nowe felgi. Samochód na pewno nie należy do pięknych, ale też nie odstrasza. Więcej zmieniło się wewnątrz. W kabinie dodano izolację akustyczną, auto ma grubsze szyby i nowy system wentylacji. 

Powinno być również bardziej komfortowo – mamy tu automatyczną klimę, tempomat, system bezkluczykowy, podgrzewane elektryczne lusterka, czy 10,4-calowy wyświetlacz. Większość elementów dostępna jest już od drugiego najniższego poziomu wyposażenia. W wyższych znajdziemy nawet skórzaną tapicerkę, czy panoramiczny dach.

Tańszy niż Dacia Duster

7-osobowy-suv-z-chin-skoda-dacia

Jeśli chodzi o technologię – jedynym oferowanym silnikiem jest 1,5 turbo o mocy 147 KM i momencie 250 Nm. Do tego możemy wybrać manualną lub automatyczną skrzynię biegów. Samochód waży niewiele, bo tylko 1465 kg, więc nie powinien być szczególnie wolny. Spalanie to około 6,7 l/100 km. Na napęd 4×4 nie ma co liczyć. 

Ceny są niesamowicie atrakcyjne. W przypadku wariantu z manualną skrzynią biegów zaczynają się już od 45 000 zł. To niewiarygodna cena, biorąc pod uwagę, co otrzymujemy w zamian. I wcale kwoty nie będą rosnąć niesamowicie szybko, jeśli spojrzymy na wyższe poziomy wyposażenia. Wersja 7-miejscowa kosztuje tylko 630 zł więcej! A topowa wersja, z automatem, będzie kosztowała 59 000 zł. 

7-osobowy-suv-z-chin-skoda-dacia

Tak więc – nawet najbogatszy i najlepiej wyposażony Baojun 570 będzie kosztował mniej, niż najtańsza Skoda Fabia z litrowym silnikiem o mocy 80 KM… Samochód sprzedaje się świetnie i pobił historyczne rekordy w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. To obecnie najlepiej sprzedający się Baojun, a w poprzednich dwóch miesiącach sprzedało się odpowiednio 14 597 i 16 763 egzemplarze. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News