Ten nowy hatchback to sprzedażowy hit! Jest wyceniony na zaledwie 29 tys. złotych [ZDJĘCIA]

Ten mały hatchback osiągnął niezwykły kamień milowy, bowiem z linii produkcyjnej właśnie zjechał 4 000 000 egzemplarz. Tata Tiago jest pierwszym modelem indyjskiej marki, który sprzedaje się w takich liczbach. I nic dziwnego, bo jego cena jest wręcz bezkonkurencyjna. 

Ten nowy hatchback to sprzedażowy hit! Jest wyceniony na zaledwie 29 tys. złotych [ZDJĘCIA]
Podaj dalej

Ten hatchback nie ma konkurencji

hatchback-tata-kamien-milowy

Z okazji osiągnięcia niesamowitego kamienia milowego, Tata wprowadziła nawet w kraju specjalną kampanię #Tiago4ever. Po raz pierwszy hatchback wprowadzony został na rynek w 2016 roku. W styczniu 4 lata później doczekał się pierwszego liftingu. Z kolei w 2022 roku samochód otrzymał wariant zasilany CNG. 

Obecnie hatchback dostępny jest z wolnossącym silnikiem benzynowym Revotron o pojemności 1,2 litra. Zapewnia on moc 86 KM i dysponuje momentem obrotowym 113 Nm. Jeśli chodzi o skrzynię, dostępne są 5-biegowy manual i automatyczny AMT. Ceny rozpoczynają się od astronomicznych 29 000 zł i rosną do 43 000 zł za najbardziej wyposażony egzemplarz. 

Dostępne są cztery warianty z automatyczną skrzynią biegów – XTA, XZA, XZA+ oraz XZA+ z dwukolorowym dachem. Modele Tata Tiago zasilane CNG kosztują z kolei od 40 do 43 tys. złotych, ale oferują niewiele koszty utrzymania. 

hatchback-tata-kamien-milowy

Tata ma ambitne plany

Indyjski producent samochodów zaprezentował niedawno koncepcję Curvv EV, która jest zapowiedzią elektrycznego SUV-a średniej wielkości. Jego wersja produkcyjna trafi na rynek najpierw w wersji elektrycznej, a po pewnym czasie otrzyma także silniki spalinowe. 

Model najprawdopodobniej pojawi się w 2024 roku. Koncepcja Taty Curvv stanowi podstawę architektury EV drugiej generacji marki. Obsługuje ona wiele stylów nadwozia, a także układów napędowych. Zawiera również nowy, „cyfrowy” język projektowania firmy. 

hatchback-tata-kamien-milowy

W najbliższych dniach Tata Motors może również zaprezentować nowego elektrycznego SUV-a z napędem na wszystkie koła. Podczas gdy producent nie mówi wiele o kolejnym nadchodzącym modelu, którym ma być Sierra EV. Samochód został zaprezentowany po raz pierwszy na targach Auto Expo w 2020 roku. Gotowy do produkcji SUV pojawi się prawdopodobnie w latach 2024-25. 

Przeczytaj również