Ten nowy 3-litrowy Diesel będzie sprzedawał się lepiej niż cukier. Ma 309 KM i rewelacyjne spalanie!

Ten nowy 3-litrowy Diesel będzie sprzedawał się lepiej niż cukier. Ma 309 KM i rewelacyjne spalanie!

duramax-diesel-szafa

Podaj dalej

Jeszcze kilka lat temu niemal co tydzień pisaliśmy o kolejnych, nowo powstających silnikach typu Diesel. Dziś niestety częściej piszemy o tym, że producenci decydują się na koniec ich produkcji, a nie kolejne modyfikacje. Na szczęście są jeszcze miejsca, gdzie Diesel ma się całkiem dobrze. 

Nowy zaktualizowany Diesel

Choć przyszłość z pewnością będzie elektryczna, niektórzy producenci jeszcze się nie poddają. Chevrolet, który zapowiedział przejście na bezemisyjną energię, modernizuje swojego „Duramax Diesel” na rok modelowy 2023. 

Marka wchodząca w skład General Motors nie rezygnuje z najnowszych aktualizacji dla silnika typu Diesel. Wśród aktualizacji wymienionych na rok modelowy 2023 dla pełnowymiarowego pickupa Silverado, są liczne poprawki dla jednostki napędowej. 

Sześciocylindrowy rzędowy silnik typu Diesel o pojemności 3 litrów będzie generował 309 KM i 671 Nm. Chevrolet wprowadził ulepszenia do wszystkich niezbędnych elementów, od ulepszonego turbo, po wtryski paliwa, czy tłoki z przeprojektowaną komorą spalania. 

Niskie spalanie

Firma nie opublikowała jeszcze informacji na temat zużycia paliwa, ale należy się spodziewać, że silnik będzie w tym względzie również lepszy od poprzednika. Obecnie Diesel spala 9,3 l/100 w mieście i 10,2 l/100 w cyklu mieszanym. Przy takiej masie i mocy to świetne wartości. 

Podobnie jak w obecnej gamie, jedyną dostaną skrzynią pozostanie 10-biegowy automat. Na chwilę obecną nowa jednostka dotyczy tylko pickupa Silverado. Prawdopodobnie zaktualizowana wersja tego popularnego silnika trafi także do innych samochodów z gamy Generał Motors. 

Silverado z nowym silnikiem typu Diesel będzie można kupić pod koniec roku. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News