Ten Ford właśnie został najbardziej ekonomicznym samochodem na świecie! Nie uwierzysz w to "spalanie"

Ten Ford właśnie został najbardziej ekonomicznym samochodem na świecie! Nie uwierzysz w to "spalanie"

ford-mustang-mach-e-rekord-guinessa

Podaj dalej

Ford Mustang Mach-E, najnowszy w pełni elektryczny samochód Forda, został właśnie wpisany do Księgi Rekordów Guinessa. SUV wykazał się super oszczędną jazdą na trasie John O’Groats – Land’s End. Jego zasięg wyniósł ponad 800 kilometrów! 

Ford z nowym rekordem świata

ford-mustang-mach-e-rekord-guinessa

Ford Mustang Mach-E został doceniony za najniższe zużycie energii samochodu elektrycznego. Przejechał ponad 10,4 kilometra zużywając jedną kilowatogodzinę (kWh) energii elektrycznej. Wynik ten został zweryfikowany przez niezależny odczyt danych. 

Pełny akumulator w Mustangu Mach-E ma pojemność 88 kWh, co oznacza, że wydajność przełożyła się na zasięg ponad 800 kilometrów. Dzięki temu Ford przekroczył oficjalny zasięg swojego samochodu o 180 kilometrów. A stary rekord Księgi Guinnessa pobił aż… trzykrotnie. 

Rekordowy wynik został ustanowiony na najdłuższej trasie w Wielkiej Brytanii, liczącej 1344 kilometry. Na jej trasie kierowcy zatrzymali się na ładowanie tylko na 45 minut. Biorąc pod uwagę, że tankując paliwo zawsze chcemy rozprostować nogi, czy wypić w spokoju kawę, 45 minut to żadna przeszkoda. 

ford-mustang-mach-e-rekord-guinessa

Ładowanie? To żaden problem

Jeśli przyjmiemy zasadę, zalecającą robienie w podróży co najmniej 15-minutowych przerw co dwie godziny, rekordowy przejazd udowadnia, że na dobrą sprawę kierowca dbający o bezpieczeństwo poświęca więcej czasu na odpoczynek w trasie, niż trwa ładownie pojazdu. 

Członkowie bijącego rekord świata zespołu, Paul Clifton, korespondent BBC ds. transportu, oraz piloci: Fergal McGrath i Kevin Booker. Panowie są już rekordzistami ekonomicznej jazdy samochodem z silnikiem spalinowym. Jeśli ktoś wie, co mówi na ten temat, to na pewno oni: „Ten rekord miał udowodnić, że każdemu opłaca się obecnie posiadanie samochodu elektrycznego. Ale już nie tylko na krótkie miejskie przejazdy do pracy, sklepów czy jako drugi samochód. Ale też do wykorzystania w praktyce, podczas długich podróży po kraju. Udowodniliśmy, że w przypadku tego samochodu osiągnięto punkt kulminacyjny. 

ford-mustang-mach-e-rekord-guinessa

Ford Mustang Mach-E ma napęd na tylne koła i zwiększony zasięg. Jest ładowany z mocą do 150 kW za pomocą szybkiej ładowarki. Zyska średnio 110 km zasięgu w ciągu około 10 minut ładowania. 

Zmienia zasady gry

Tim Nicklin, kierownik ds. elektryfikacji w Wielkiej Brytanii, odebrał wpis do Księgi Rekordów Guinnessa w imieniu Forda. Powiedział: „Oszczędność Mustanga Mach-E pozwoliła na ograniczenie do minimum czasu ładowań. Nawet na najdłuższej trasie w Wielkiej Brytanii! I potwierdza, że jest to pojazd, który kompletnie zmienił reguły gry. 

„Wewnętrzny raport Forda Go Electric*, dotyczący opinii konsumentów ujawnił, że zdaniem szerokiego grona odbiorców średni zasięg, jaki może pokonać w pełni naładowany samochód elektryczny, wynosi poniżej 150 mil. Jeśli Mach-E w rękach profesjonalistów przejeżdża ponad trzy razy więcej, może w prosty sposób dotrzeć do klientów z oficjalnym przelicznikiem „mil na pełnym tankowaniu” i pomóc im pozbyć się wszelkich wcześniejszych obaw o zasięg.”

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News