Ten Diesel przejechał już ponad 1,5 miliona kilometrów - w serwisie był tylko raz. Jest nie do zajechania

To bez wątpienia jeden z najbardziej niezawodnych pojazdów, jakie kiedykolwiek widzieliśmy. Samochód z silnikiem typu Diesel jest żywym przykładem na to, że „kiedyś to było lepiej”. A E200 wyprodukowane w 1993 roku jest z pewnością jednym z najbardziej niezawodnych Mercedesów w historii. 

mercedes-w124-diesel-taxi-albania-4
Podaj dalej

Ten Diesel jest nie do zajechania

mercedes-w124-diesel-taxi-albania-4
fot. YouTube // DW

Spójrzmy prawdzie w oczy. Choć nowoczesne samochody oferują dużo więcej luksusu, dynamiki i praktyczności, nie są nawet blisko jeśli chodzi o niezawodność. Mercedes Klasy E generacji W124 był prawdziwym czołgiem jeśli chodzi o bezawaryjność. 

Sedan z silnikiem typu Diesel, którego prezentujemy na dole tekstu, przejechał już 1 584 589 kilometrów. I nadal działa – mimo swojego sędziwego wieku. Mercedes nie miał łatwego życia, ponieważ jego właściciel używał go jako taksówki w Albanii przez ostatnie 15 lat. Wcześniej E Klasa zrobiła około 500 tys. kilometrów w Niemczech. 

Co ciekawe, mężczyzna musiał naprawiać swojego Mercedesa tylko raz – jak mówi w wywiadzie udzielonym Deutsche Welle. Właściciel przyznał, że jedynym problemem, jaki kiedykolwiek miał z Klasę E, była awaria uszczelki głowicy. Choć kierowca taksówki ma 70 lat, nie planuje w najbliższym czasie przechodzić na emeryturę. To samo można powiedzieć o jego wiernym rumaku, który nadal działa tak, jak w chwili gdy wyjeżdżał z fabryki. 

mercedes-w124-diesel-taxi-albania-4
fot. YouTube // DW

Albania kocha Mercedesa

Deutsche Welle podaje również, że co trzeci zarejestrowany w Albanii samochód to używany Mercedes. Na drogach jeździ ich około 212 tysięcy. Większość z nich jest w wieku powyżej 10 lat. Niech nie zmyli was zdjęcie licznika, na którym widnieje „zaledwie” 584 589 kilometrów. Po prostu przekręcił się po przejechaniu pierwszego miliona. 

Diesel pochodzący z 1993 roku używany jest w Durres, drugim pod względem ludności mieście w Albanii. Położone jest wzdłuż albańskiego wybrzeża Adriatyku, co oznacza, że jest popularnym celem turystów. Nie musimy dodawać, że okres wakacyjny to ulubiona pora roku taksówkarza, którego Diesel pracuje wtedy na podwójnych obrotach. 

Przeczytaj również