Ten Diesel ma przebieg 1 miliona km! "Skręcony" do 335 tys. - nawet byś się nie zorientował [ZDJĘCIA]

Ten Mercedes przejechał prawie milion kilometrów – z oryginalnym silnikiem i skrzynią biegów. Niektóre samochody wydają się być w stanie zatrzymać upływ czasu, a ten Mercedes jest zdecydowanie jednym z nich. Co ciekawe, samochód ma nawet oryginalne sprzęgło! 

mercedes-diesel-milion-kilometrow
Podaj dalej

Ten Mercedes ma nawet oryginalne sprzęgło

mercedes-diesel-milion-kilometrow

Niezwykle wysokie przebiegi są naprawdę fascynujące, a zważywszy na zbliżający się zakaz sprzedaży nowych samochodów z silnikami benzynowymi czy typu Diesel, warto na takie samochody zwracać tym większą uwagę. 

Egzemplarze jak ten Mercedes są najlepszym dowodem na to, że dany samochód jest gotowy do pokonywania ogromnych przebiegów. Sprzedawca twierdzi, że samochód jest w rękach drugiego właściciela, ale ten kupił go zaledwie 22 miesiące po dacie produkcji z przebiegiem 16 000 km. Jeśli wcześniej auto przejeżdżało mniej niż 1000 km miesięcznie, musiało doznać nie lada szoku. Nowy właściciel jeździł nim po całej Europie rozwożąc podzespoły elektroniczne, a 100 000 km rocznie było minimum. 

mercedes-diesel-milion-kilometrow

Mercedes jeździł w ten sposób od 2007 do 2012 roku i uzyskał łączny przebieg ponad 800 000 km. Właściciel zachował go jednak do użytku prywatnego i przez następnego 9 lat dołożył kolejne kilometry, zatrzymując się na 937 000 km. I dopiero teraz Mercedes pojawił się na sprzedaż. 

Diesel nie do zdarcia – poznałbyś ten przebieg?

mercedes-diesel-milion-kilometrow

Mamy więc auto z prawie milionem kilometrów na liczniku. Ale ktoś spokojnie mógłby skręcić go do 335 tysięcy, a ludzie zastanawialiby się, jak to możliwe że przy takim przebiegu auto jest zachowane tak dobrze. 

Ten konkretny egzemplarz to Mercedes klasy C generacji W203 w wersji kombi. Przez niektórych uważany za jedną z wizytówek ery samochodów kuloodpornych. To najbardziej niezwykła wersja 200 CDI z legendarnym, 4-cylindrowym silnikiem Diesla o pojemności 2,1 litra i mocy 122 KM. Jednostka po raz pierwszy ujrzała światło dzienne w 2005 roku. 

mercedes-diesel-milion-kilometrow

Auto jest w naprawdę dobrym stanie wizualnym. Fascynujące jest jednak to, że pod względem technicznym to niemal całkowicie oryginał. Silnik, skrzynia, turbosprężarka, nawet sprzęgło. Jedyną dużą częścią, która wymagała wymiany były wtryskiwacze – ale tylko jeden raz. 

Samochód był regularnie serwisowany przez syna właściciela, który jest mechanikiem samochodowym. Auto jest oryginalne i może być twoje za 2500 euro, czyli około 11 500 zł. 

mercedes-diesel-milion-kilometrow

Przeczytaj również