Te stacje benzynowe wkrótce zostaną zamknięte. Kryzys nie oszczędza nikogo

Mieszkańcy całej Europy, w tym Polski, pozostają w swoich domach, aby przetrwać pandemię COVID-19. Ograniczone nawyki i nowy rytm dnia oznaczają, że jeździmy naszymi samochodami dużo mniej, co powoduje gwałtowny spadek cen paliw. Te stacje benzynowe już wkrótce zostaną zamknięte. 

Te stacje benzynowe wkrótce zostaną zamknięte. Kryzys nie oszczędza nikogo
Podaj dalej

Niższy popyt i obniżone marże zysku obciążają już wielu operatorów stacji benzynowych. Niektórzy z nich nie są w stanie kontynuować działalności bez ludzi i samochodów na drogach. 

https://wrc.net.pl/pr-zatankowal-benzyne-za-2-99-zl-pekla-kolejna-granica

Wiele małych, niezależnych stacji obniża swoje ceny paliw nawet do 75%. Brak przepływu gotówki zmusił już niektóre z nich do zamknięcia swoich drzwi. Taka sytuacja miała miejsce w wielu wiejskich obszarach głównie w Wielkiej Brytanii, ale wydaje się, że kwestią czasu jest, kiedy również mniejsi sprzedawcy w Polsce będą musieli zamknąć swoje punkty. 

Świat próbuje zmniejszyć krzywą infekcji i zahamować wzrost zachorowań. Jednakże, gdy świat zacznie wracać na swoje nogi, niektórzy operatorzy stacji benzynowych nie będą w stanie wrócić do normalnej pracy. 

Zdecydowana większość kierowców tankuje swoje samochody na najbardziej uczęszczanych drogach krajowych, czy autostradach. Te punkty raczej nie mają się czego obawiać i będą mogły wrócić do normalnego funkcjonowania wraz z zakończeniem epidemii. Problemy dotkną jednak niezależnych stacji benzynowych w najmniejszych miejscowościach.

Przeczytaj również