Tak będzie wyglądała zupełnie nowa Dacia Duster! Rewolucyjny SUV będzie hitem sprzedaży w Polsce

Tak będzie wyglądała zupełnie nowa Dacia Duster! Rewolucyjny SUV będzie hitem sprzedaży w Polsce

nowa-dacia-duster-suv-2

Podaj dalej

Nowa Dacia Duster została pozbawiona jakiegokolwiek kamuflażu. SUV wygląda naprawdę rewolucyjnie i nawiązuje swoim designem do nadchodzącego, zupełnie nowego – jeszcze większego krewnego. Dla obecnej generacji Dustera zbliża się nieuchronny koniec, więc już nie możemy doczekać się kolejnej. Zakamuflowane prototypy już jeżdżą po drogach, a my wiemy już jak będą wyglądać. 

Nowa Dacia Duster potwierdzona

nowa-dacia-duster-suv-2
fot. kolesa.ru

Duster to jeden z najważniejszych modeli w gamie Dacii. W zeszłym roku rumuński producent dostarczył prawie 200 000 egzemplarzy na całym świecie. Ten przystępny cenowo SUV od swojej premiery w 2010 roku trafił już do ponad 2 milionów klientów. W samej Europie Dacia Duster była najlepiej sprzedającym się SUV-em na rynku detalicznym w ubiegłym roku. A dla Dacii jest to drugi najlepiej sprzedający się model w ogóle. 

Nowa generacja Dustera została potwierdzona przez rumuńskiego producenta na początku tego roku. Dzięki grafikom z kolesa.ru możemy po raz pierwszy przyjrzeć się nowej generacji Dustera. 

To co widzimy nie jest ani renderem, ani oficjalnym zdjęciem. Cyfrowy rysunek wykorzystuje zdjęcia szpiegowskie jako podstawę i próbuje odkryć cały kamuflaż. Pierwsze spojrzenie na nowego Dustera ukazało prototyp w przebraniu, który miał już fabryczne nadwozie i reflektory. Ale wtedy nie wszystko było widoczne. Widzieliśmy tylko ogólny rozmiar i pudełkowaty kształt modelu. A także kilka mniejszych szczegółów. 

SUV będzie większy i bardziej praktyczny

nowa-dacia-duster-suv-2
fot. kolesa.ru

Projekt nowego Dustera został zaprezentowany przez Dacię w koncepcji Dacia Bigster. Samochód otrzyma wersję produkcyjną, która stanie się pierwszym modelem marki z segmentu C, gdy trafi na rynek w 2025 roku. 

Nowy Duster będzie miał około 4,6 metra długości, więc będzie miał jeszcze więcej miejsca w kabinie. Przejście na architekturę CMF-B Renault, Nissana i Mitsubishi powinno również przynieść ulepszenia w zakresie całego samochodu. Dzięki temu SUV będzie bardziej praktyczny niż poprzedni model. 

Mówiąc o nowych podstawach, nie sposób nie wspomnieć o platformie CMF-B, która pozwoli na wykorzystanie hybrydowych układów pod maską Dustera. Silnik współdzielonym. Joggerem mógłby być uważany za coś oczywistego. Mamy jednak nadzieję, że będzie też pełnoprawna hybryda plug-in. est jednak zbyt wcześnie, aby stwierdzić, czy Dacia będzie sprzedawać nowego Dustera z silnikiem Diesla.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News