Ta ukryta funkcja Google Maps zachwyca kierowców! Już nigdy nie będziesz przeklinać za kierownicą

Google Maps ma już 16 lat i dziś nikt z nas nie wyobraża sobie już życia bez tej aplikacji. Pierwotnie arka miała zapewniać użytkownikom łatwy sposób na znalezienie konkretnego celu bez konieczności posiadania dedykowanego urządzenia GPS. Choć główny cel jest ten sam, aplikacja ewoluowała i stała się prawdziwym kombajnem. 

Google Maps
Podaj dalej

Google Maps ułatwi ci życie

Google Maps inwigiluje

W zeszłym roku Google Maps osiągnęła ważny kamień milowy. Co miesiąc z aplikacji korzystało co najmniej 1 miliard osób, co pokazuje, jak bardzo platforma rozwinęła się przez te wszystkie lata. 

Google Maps nie jest więc już tylko aplikacją nawigacyjną, ale w pełni funkcjonalną platformą, która może robić o wiele więcej. U podstaw jej funkcjonalności nadal znajduje się moduł nawigacyjny, który sprawia, że wyszukiwanie celu jest tak wygodne, jak tylko może być. Przez te wszystkie lata firma Google wprowadzała różne dodatkowe funkcje poprawiające komfort nawigacji – w tym opcje zarządzania podróżami. 

Jedna z funkcji, o której kierowcy rzadko pamiętają, pozwala ustawić przypomnienie o wyjściu z domu we właściwym czasie. Opcje ustawiania przypomnień w Google Maps nie są nowe, ale mało osób wie, że aplikacja może poinformować cię, kiedy nadszedł czas, aby wyruszyć w określone miejsce. Dzięki temu już nigdy nie będziesz musiał denerwować się za kierownicą, że nie zdążysz na czas. 

Google Maps

Osobisty asystent

Google Maps może być więc niejako osobistym asystentem, który chce się upewnić, że nie spóźnisz się na określone spotkanie. I dokładnie taki jest cel tej funkcji. Wystarczy ustawić w Google Maps miejsce docelowe i czas przybycia, a aplikacja poinformuje cię za pomocą powiadomienia, kiedy nadejdzie pora wyjazdu. 

Aplikacja stale monitoruje warunki drogowe do miejsca docelowego i na podstawie algorytmu wyszukiwania właściwej trasy może oszacować, kiedy nadszedł właściwy czas na wyjazd. To oznacza, że nie tylko nigdy nie spóźnisz się na miejsce, ale nie będzie też przyjeżdżał przed czasem. 

Jak włączyć tę funkcję?

Wystarczy, że uruchomisz Google Maps i zdefiniujesz cel podróży, tak jak robisz to za każdym razem. Gdy znajdziesz się na głównym ekranie w gotowości do rozpoczęcia nawigacji, dotknij przycisku z trzema kropkami w prawym górnym rogu i poszukać opcji o nazwie „Ustaw przypomnienie o wyjściu”. 

Google Maps umożliwia wybór między uzyskaniem oszacowania na podstawie czasu wyjazdu lub przybycia. W zależności od ustawień, aplikacja może wysłać powiadomienie, aby upewnić się, że nie przegapisz momentu wyjścia. 

Przeczytaj również