Ta benzyna jest dużo lepsza od tej, którą tankujesz. Dziś jest dodatkowo w promocji

O tym, jak ważna jest benzyna dla naszych samochodów, wie każdy kierowca. Jej jakość może wpłynąć na komfort jazdy, spalanie, a także żywotność najważniejszych komponentów naszego silnika. Dlatego – jeśli nie musisz – nie warto na niej oszczędzać. Szczegóły promocji znajdziesz TUTAJ.

ceny paliw diesel benzyna
Podaj dalej

Dziś benzyna premium kosztuje tyle, co paliwo podstawowe

diesel benzyna listopad
fot. freepik

Na stacjach sieci Shell w każdy wtorek benzyna premium – Shell V-Power 95 – kosztuje tyle samo, co regularna 95-ka. Dlatego też warto zapisać sobie ten dzień w kalendarzu i tankować wtedy. Nawet w czasach wszechobecnej drożyzny, nie musimy rezygnować z lepszego paliwa dla naszego samochodu.

Jakie są najważniejsze korzyści z tankowania tego paliwa? Przede wszystkim, działa ono już od pierwszego tankowania. Wzbogacona benzyna pomaga usuwać nagromadzone w silniku osady i zapobiegać utracie mocy.

Ponadto, paliwo to pomoże również chronić silnik przed powstawaniem nowych osadów. Jeśli więc zależy ci na tym, aby utrzymać swój silnik spalinowy w jak najlepszej kondycji, warto tankować to paliwo. Tym bardziej, że kosztuje ono w każdy wtorek dokładnie tyle samo, ile normalna benzyna.

benzyna paliwo drogo tanio
fot. freepik.com – alexuhrin95

A w czasach, gdy zbliża się do nas wielkimi krokami zakaz sprzedaży samochodów z silnikiem spalinowym, nasze „tradycyjne” samochody za kilka lat będą na wagę złota. Warto zatem pomyśleć o tym już dziś.

Oszczędzisz nie tylko przy tankowaniu

Jeszcze jedną ważną cechą paliw premium jest fakt, że pomaga ono zmniejszyć spalanie naszego samochodu. Paliwo wpływa na zmniejszenie tarcia w silniku, dzięki czemu energia powstająca w wyniku spalania paliwa jest efektywniej wykorzystywana do napędzania pojazdu.

Przeczytaj również