Ta 20-letnia Honda z niewielkim przebiegiem jest zachowana w świetnym stanie! Ale z tą ceną to chyba jakiś żart [ZDJĘCIA]

Samochody używane są coraz bardziej poszukiwane – wszystko w związku z niedoborem dostaw spowodowanym przez pandemię koronawirusa. Sprzedaż używanych samochodów weszła na zupełnie nowy poziom, choć japońskie klasyki z lat 90. cieszyły się dużą popularnością nawet przed COVID-19. Ta Honda Prelude jest idealnym przykładem. 

Ta 20-letnia Honda z niewielkim przebiegiem jest zachowana w świetnym stanie! Ale z tą ceną to chyba jakiś żart [ZDJĘCIA]
Podaj dalej

Ta Honda nie jest tania

honda-prelude-uzywana-jak-nowa

Ta konkretna Honda Prelude to model z 2001 roku. Samochód został wystawiony na sprzedaż w Północnej Karolinie i ma zaskakującą cenę 49 100 dolarów. A to nawet nie jest żadna sportowa wersja – ot, zwykły Prelude. 

W Stanach Zjednoczonych sprzedawano tylko dwa warianty piątej generacji Preulude – model podstawowy i Type SH. Oba wyposażone były w wolnossący, czterocylindrowy silnik o pojemności 2,2 litra rozwijający moc 195 KM. W podstawowym modelu brakowało jednak czterokołowego układu kierowniczego, który był dostępny na innych rynkach. 

honda-prelude-uzywana-jak-nowa

Ten egzemplarz wyposażony jest w 4-stopniową automatyczną skrzynię biegów zamiast dużo bardziej pożądanego, 5-biegowego manuala. Podstawowy model Prelude nie ma też systemu Active Torque Transfer System, który był zastosowany w Type SH. Pozwalał on na zmniejszenie efektu podsterowności. 

Kuszący przebieg

honda-prelude-uzywana-jak-nowahonda-prelude-uzywana-jak-nowa

To, co wyróżnia tego Prelude to fakt, że przejechał zaledwie 3612 kilometrów. W opisie aukcji nie znajdziemy jednak żadnych szczegółów co do tego, jak Honda była przechowywana przez ostatnie dwie dekady. Ale srebrny lakier wydaje się być w doskonałym stanie, bez większych zadrapań i wgnieceń. 

Wnętrze jest również utrzymane w dobrym stanie, a siedzenia z tkaniny wyglądają zupełnie jak nowe. Podobnie jak wszystkie tworzywa sztuczne użyte do budowy deski rozdzielczej. Czy jednak ta podstawową Honda Prelude jest warta ponad 200 000 zł? 

honda-prelude-uzywana-jak-nowa

Przeczytaj również