Szef ITD podsumował okres od początku pandemii. Zatrważające statystyki na polskich drogach

Szef ITD podsumował okres od początku pandemii. Zatrważające statystyki na polskich drogach

alvin gajadhur itd

Podaj dalej

Ruch na polskich drogach zdecydowanie zmalał z powodu pandemii koronawirusa. Szef ITD Alvin Gajdhur na antenie TVP Info podsumował pierwszy miesiąc od czasu ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego. Statystyki są zatrważające. 

alvin gajdhur szef itd

Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur w rozmowie z TVP Info podsumował statystyki minionego miesiąca. 

Jedyną dobrą wiadomością płynącą z jego wypowiedzi jest spadek liczby wykroczeń zarejestrowanych przez system fotoradarowy CANARD. Liczba ta zmniejszyła się aż o 1/3. W ciągu pierwszego miesiąca pandemii zarejestrowano 128 tysięcy naruszeń. 

alvin gajadhur itd

Kolejne informacje nie są jednak tak różowe. Jeśli już kierowca zostaje złapany na fotoradar, jego prędkość zazwyczaj jest dużo wyższa niż obowiązujące przepisy. Szef ITD zwrócił uwagę na niepokojące zjawisko. 

Wzrosła liczba rażących przekroczeń prędkości. – Aż 855 kierujących przekroczyło prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Niechlubny rekordzista jadąc przez miejscowość Stołpie miał na liczniku 160 km/h – mówił Alvin Gajadhur. 

szef itd Alvin gajadhur

Szef ITD zaapelował do kierowców o zachowanie rozwagi i rozsądku na drodze. Pojawiła się również prośba o zdjęcie nogi z gazu. 

Alvin Gajadhur mówił także o działaniach inspektorów ITD podejmowanych w walce z pandemią koronawirusa. Funkcjonariusze prowadzą działania m. in. na granicach wewnętrznych kraju, a także o kontrolach ciężkiego transportu. Wszystko to ma zapewnić bezpieczeństwo na drogach. Szef ITD podziękował także kierowcom zawodowym, dzięki którym utrzymywane są dostawy towarów do kraju. 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News