Super rzadki samochód, którym wozi się Cristiano Ronaldo trafił na sprzedaż. Co za brutalna moc (i cena)!

Super rzadki samochód, którym wozi się Cristiano Ronaldo trafił na sprzedaż. Co za brutalna moc (i cena)!

cristiano-ronaldo-brabus-g-klasa

Podaj dalej

Samochód, który wygląda jak pudełko do butów, ale rozpędza się do 280 km/h? Ten Mercedes Brabus, którym jeździ Cristiano Ronaldo, to zaledwie 1 z 10 zbudowanych egzemplarzy. Jest całkowicie nonsensowny, ale właśnie w tym tkwi jego urok. Teraz może być twój! 

Być jak Cristiano Ronaldo

cristiano-ronaldo-brabus-g-klasa

Cristiano Ronaldo posiada wiele ciekawych samochodów. Dzięki swoim zarobkom sto go na kupno praktycznie wszystkiego. A jak wiemy, wyjątkowe samochody nigdy nie były mu obce. W latach szczytu swojej sportowej kariery stał się szanowanym klientem Bugatti, Ferrari, czy McLarena. Oczywiście kupował najlepsze modele, jakie dany producent tylko miał w swojej ofercie. 

W przypadku tego Mercedesa, Cristiano Ronaldo nie kupił go dla siebie, a otrzymał w prezencie. Brabus G 900 z silnikiem V12 ma oszałamiające liczby i łączy ze sobą komplecie różne światy. Słynny niemiecki tuner poprawił silnik, który ze swoimi sześcioma litrami i dwunastoma cylindrami generuje teraz moc 900 KM i dysponuje momentem 1500 Nm. 

cristiano-ronaldo-brabus-g-klasa

Rezultatem jest absurdalna maszyna terenowa, która ma nawet nieco rozwiercony silnik do pojemności 6,3 litra zamiast 6,0. Sprint od 0 do 100 km/h temu wielkiemu klocowi zajmie zaledwie 3,8 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 280 km/h. Oczywiście, jest elektronicznie ograniczona, bo dałoby radę jechać dużo szybciej. 

Ogromna moc, ogromna cena

Taki samochód nie jest jednak dla każdego. Powstał tylko w 10 sztukach i z całą pewnością kupują go tylko tacy ludzie, jak Cristiano Ronaldo. Pasjonaci z ogromnymi rachunkami bankowymi. Ale teraz pojawiła się rzadka okazja na zakup takiego samochodu. 

cristiano-ronaldo-brabus-g-klasa

Brabus G 900 pojawił się w ofercie holenderskiej firmy specjalizującej się w sprzedaży ekskluzywnych aut. Jest w zasadzie nowy – na liczniku ma przejechane tylko 209 kilometrów. Do tego łączy czarny lakier z jasnobeżową skórzaną tapicerką, a wyposażenie jest absolutnie topowe. Wszystko, co można dostać w gelendzie, jest na miejscu. 

Model od Cristiano Ronaldo jest niemal bliźniaczo podobny, więc jeśli chcesz czuć się jak on, to wyjątkowa okazja aby tego dokonać. Tanio jednak nie będzie. Dealer samochody zażądał za Brabusa ponad 1 milion euro! To w przeliczeniu ponad 4,5 miliona złotych. 

cristiano-ronaldo-brabus-g-klasa

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News