Super rzadki Mercedes CLK DTM AMG z 2006 roku na sprzedaż. Cena jest równie kosmiczna, co jego osiągi

Super rzadki Mercedes CLK DTM AMG z 2006 roku na sprzedaż. Cena jest równie kosmiczna, co jego osiągi

Podaj dalej

Mercedes zbudował w 2006 roku zaledwie 80 egzemplarzy kabriolet CLK DTM AMG na rynek europejski. Pod maską tego potwora znalazła się 5,4-litrowa jednostka V8 z turbodoładowaniem o mocy 582 KM i momencie obrotowym o wartości 800 Nm. Samochód ten trafił teraz na sprzedaż, a jego cena jest równie kosmiczna, co osiągi. 

Mercedes CLK DTM AMG

Król niemieckich wyścigów

Wariant ten uhonorowaniem zwycięskiego CLK, które triumfowało w tym roku w cyklu DTM. Był znacznie szybszy niż zwykły CLK 63 AMG, a także szybszy od Black Series. 

Dużo wyższa cena na rynku samochodów używanych jest zatem uzasadniona. Szczególnie, że ten konkretny egzemplarz ma na liczniku przejechanych zaledwie 5073 kilometrów. 

Mercedes CLK DTM AMG

Jeśli chodzi o osiągi, zwykły CLK 63, jak i Black Series, miały odpowiednio 482 KM i 507 KM. Żaden z nich nie był w stanie nawet zbliżyć się do prędkości maksymalnej modelu DTM, która wynosi 322 km/h. 

Nie tylko silnik na wypasie

Mercedes CLK DTM AMG

Ponadto, samochód w kolorze Silver Mettalic oferuje także kierownicę Alcantara AMG, ESP, nawigację, reflektory bi-ksenonowe, system bezkluczykowy, klimatyzację i wiele innych. 

Za 14-letniego Mercedesa będziemy musieli zapłacić jednak 1,3 mln złotych. Za te pieniądze możesz kupić sobie prawie każdy samochód, jaki sobie tylko wymarzysz. I to nowiutki, z salonu. Z drugiej strony jednak, ze względu na niewielki przebieg, CLK DTM AMG może być traktowane jako przedmiot kolekcjonerski.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News