Super kombi Michaela Schumachera na sprzedaż. Pod maską 6.3-litrowe V8, niski przebieg [ZDJĘCIA]

Pytanie, czym jeżdżą gwiazdy Formuły 1, gdy nie znajdują się na torze, zawsze budzi ogromne zainteresowanie. Michael Schumacher od stycznia do lipca 2010 roku poruszał się tym super kombi. To Mercedes-Benz C63 AMG kombi z 2010 roku, który właśnie trafił na sprzedaż. 

super-kombi-michaela-schumachera-mercedes
Podaj dalej

Używany Mercedes Michaela Schumachera

super-kombi-michaela-schumachera-mercedes

Gdy Michael Schumacher dołączył do nowo utworzonego zespołu Mercedes GP Petronas Formuła 1, niemiecki oddział wypożyczył mu te super kombi. Samochód został zarejestrowany w Mercedes-Benz AG w Szwajcarii i przekazany Schumacherowi do jego użytku. 

Super kombi wykończone jest czarnym lakierem z czarnym skórzanym wnętrzem. Jak możemy się domyślać, jest bardzo luksusowo wyposażony. Do tego stopnia, że gdyby Schumacher miał płacić za te auto z własnej kieszeni, opcje zamontowane w samochodzie dodałyby około 90 000 zł do rachunku. Nie żeby był to dla niego jakiś szczególny problem… 

super-kombi-michaela-schumachera-mercedes

Gdy Schumacher przestał nim jeździć, auto zostało własnością szwajcarskiego właściciela. Ten pokonywał większość kilometrów w latach 2011-2015, a następnie sprzedał go inżynierowi Mercedesa w Niemczech. Ten przywrócił go do doskonałego stanu i wymienił felgi. Nie wiemy jaki był powód, może były po prostu pokrzywione?

Uber kombi

super-kombi-michaela-schumachera-mercedes

W 2018 roku super kombi trafiło do obecnego sprzedawcy. Ten twierdzi, że korzystał z samochodu tylko w miesiącach letnich i opisuje go jako ogólnie w bardzo dobrym stanie. W marcu 2021 roku samochód przeszedł niemiecki przegląd TUV bez żadnych zastrzeżeń. 

Obecnie ma na liczniku 151 894 kilometry. Sprzedażą pojazdu zajmuje się dom aukcyjny Bonhams. Samochód przed przekazaniem do nowego właściciela ma otrzymać też cztery nowe opony i szczegółową kontrolę Mercedesa. Ich szacunki sugerują, że Mercedes-Benz C63 AMG kombi z 2010 roku może kosztować od 57 do 110 tysięcy dolarów (230 – 445 tys. zł).

super-kombi-michaela-schumachera-mercedes

Przeczytaj również