Strajk na stacjach benzynowych! Kierowcy w te dni nie zatankują benzyny ani Diesla. "To odpowiedź na obostrzenia"

Strajki na stacjach benzynowych oznaczają, że duża grupa kierowców nie zatankuje benzyny ani paliwa typu Diesel w tych dniach. Sytuacja związana jest z fatalnymi obrotami spowodowanymi koronawirusem i ograniczeniami w przemieszczaniu się. Strajki na stacjach benzynowych mają rozpocząć się 27 listopada. 

vat akcyza diesel benzyna
Podaj dalej

Diesel i benzyna – w te dni bez wizyty na stacji benzynowej

Sytuacja widoczna podczas wiosennej blokady we Włoszech powtarza się również przed nadchodzącą zimą. Stacja benzynowa pozostaje otwarta, jednak ruch nie jest wystarczający, aby było to w jakikolwiek sposób opłacalne. Gdzie i kiedy Diesel i benzyna nie będą dostępne?

KIEROWCO! JUŻ WKRÓTCE CZEKA NAS WYMIANA OPON. SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY!

Część włoskich zrzeszonych w federacjach stacji benzynowych przysłały raport o stanie kryzysu dystrybucji paliw. Chodzi zarówno o stacje benzynowe na autostradach, jak i przy drogach krajowych, czy w centrach miast. Diesel i benzyna nie sprzedają się w odpowiednich ilościach. W swojej notce do premiera i odpowiednich ministrów informują, że od piątku 27 listopada serwis nocny na autostradach zostanie zawieszony. Strajk ma potrwać do poniedziałku 30 listopada. 

W 2020 roku stacje benzynowe we Włoszech notują 40% straty na zwykłych drogach i niemal 70% na autostradach. To, w połączeniu z brakiem środków wsparcia ekonomicznego i ograniczoną rentownością sprawia, że sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli. 

Bez wsparcia, nie będzie Diesla

Prezydenci federacji Faib, Fegica, Figisc i Anisa wystosowali wniosek o wsparcie finansowe. Wspomnieli o dwóch kluczowych problemach. Z jednej strony różne ograniczenia stale wprowadzana przez rząd – dotyczące zmian w zakresie opłat licencyjnych między koncesjonariuszami autostrad, a wykonawcami. Z drugiej strony, ostatnie ustawy wyłączyły operatorów paliwowych z jakiejkolwiek formy wsparcia gospodarczego.

Menedżerowie stacji benzynowych proszą o pomoc finansową, aby móc kontynuować swoją działalność i utrzymać miejsca pracy. Bez środków wsparcia gospodarczego wiele stacji benzynowych będzie musiała zostać zamknięta, co oczywiście będzie związane ze zwolnieniem tysięcy pracowników.

KIEROWCO! JUŻ WKRÓTCE CZEKA NAS WYMIANA OPON. SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY!

Przeczytaj również