Stary, a głupi. Na FB pochwalił się, że na ograniczeniu do 100 km/h pędził porobionym BMW i8 równe 200 km/h

Stary, a głupi. Na FB pochwalił się, że na ograniczeniu do 100 km/h pędził porobionym BMW i8 równe 200 km/h

Podaj dalej

Zmodyfikowane BMW i8 zostało przejęte przez policję w Niemczech. Jego właściciel chwalił się na Facebooku filmami z nielegalnych wyścigów ulicznych. 

Hybrydowy samochód typu plug in został skonfiskowany przez policję w regionie Nadrenii-Palatynacie. Zatrzymanie miało miejsce około 6 miesięcy po tym, jak właściciel samochodu opublikował na Facebooku materiały z wyścigu ulicznego. 

Foto: Polizei

Na wideo mogliśmy zobaczyć jego BMW i8 pędzące ponad 200 km/h na drodze z ograniczeniem do 100 km/h. 

W oświadczeniu prasowym lokalna policja twierdzi, że w lutym rozpoczęło się śledztwo w tej sprawie. Wkrótce w domu 40-letniego właściciela pojawiła się policja i zajęła samochód. 

Co więcej, policjanci szybko zdali sobie sprawę, że w BMW i8 wprowadzono szereg nielegalnych modyfikacji, takich jak montaż pneumatycznego zawieszenia czy poszerzone nadkola. Władze twierdzą, że załadowanie sportowego samochodu na lawetę zajęło im około godziny. 

Foto: Polizei

Policja uważa, że samochód został wyposażony w modyfikacje o wartości ponad 160 000 euro, dzięki czemu i8 warte jest teraz 350 000 euro. Szacunki te mogą być nieco wygórowane, ale właściciel na pewno żałuje teraz, że przekroczył podwójnie prędkość i jeszcze chwalił się tym na swoim Facebooku. 

Oprócz zajęcia samochodu, prawo jazdy 40-latka zostało również cofnięte na czas nieokreślony.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News