Sprawdzili, jakie są najlepsze opony na rynku. Masz taki komplet? Możesz spać spokojnie! [LISTA]

Opony to jeden z najważniejszych elementów naszego samochodu, a polscy kierowcy bardzo często je bagatelizują. Eksperci nie mają jednak wątpliwości, że to właśnie od nich najbardziej zależy bezpieczeństwo nasze i innych uczestników ruchu drogowego. Masz takie opony? Możesz spać spokojnie. 

Opony zimowe całoroczne Michelin Crossclimate 2
Podaj dalej

Najlepsze opony na rynku – sprawdź

Opony stanowią jedyną powierzchnię styku naszego samochodu z nawierzchnią. Dlatego też nie ważne, ile macie mocy, jak duże hamulce, czy ile systemów bezpieczeństwa. Jeśli wasze opony są do niczego, nic wam nie pomoże. 

Dziennikarze portalu Tyre Press opublikowali ranking czołowych 25 producentów. To najbardziej zaufane i doświadczone firmy, których opony są po prostu najlepsze. Jeśli macie jeden z takich kompletów – możecie spać spokojnie. 

Co ciekawe, na miejscu numer 1 ponownie znalazła się firma Michelin. Francuski producent wyprzedził na pole position Bridgestone, który zajmował tę pozycję kilka ostatnich lat z rzędu. Opony Michelin możecie kupić teraz także w bardzo korzystnej promocji – więcej szczegółów tutaj. 

Nie wolno na tym oszczędzać

Na trzecie miejsce w rankingu wskoczył Continental, spychając z tej pozycji Goodyeara. Co ciekawe, po raz kolejny najszybciej rozwijającą się firmą okazała się chińska Linglong Tire. Ranking pokazuje, jak ważne w naszych samochodach są gumy. Nie bagatelizujmy tego, szczególnie, że w nadchodzących tygodniach możemy spodziewać się dużej ilości deszczu. W takich warunkach tylko najlepsze ogumienie będzie w stanie zapewnić wam odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Na tym nie można oszczędzać.

Ranking czołowych 25 producentów opon na świecie

Przeczytaj również