Skoda zaprezentowała wnętrze nowego modelu Enyaq iV. Czeka nas rewolucja w projektowaniu

Skoda zaprezentowała wnętrze nowego modelu Enyaq iV. Czeka nas rewolucja w projektowaniu

Podaj dalej

Skoda zaprezentowała nam pogląd na wnętrze elektrycznego crossovera Enyaq iV jeszcze przed premierą modelu, która zaplanowana jest na 1 września. Wnętrze z centralnymi inspirowanymi tradycyjną kratką Skody wlotami powietrza zapowiada rewolucję w projektowaniu czeskiego producenta. 

Skoda na bogato

2021-skoda-enyaq-0

Na pierwszy rzut oka widzimy ogromny, 13-calowy wyświetlacz. Oprócz systemu informacyjno-rozrywkowego, będzie on służył do sterowania wieloma funkcjami. Enyaq iV ma również cyfrowy zestaw wskaźników i innowacyjny wyświetlacz Head-Up z funkcjami rozszerzonej rzeczywistości. 

Na konsoli środkowej znajdują się malutka dźwignia zmiany biegów i elektryczny hamulec postojowy. Obok znajduje się kilka schowków, a pod deską rozdzielczą mamy najprawdopodobniej bezprzewodową podkładkę do ładowania smartfona. Są również nastrojowe oświetlenie i ekologiczne materiały.

skoda enyaq

– Zamiast zwykłych linii wyposażenia i wielu dodatkowych opcji, po raz pierwszy oferujemy nasze nowe elementy stylistyczne w Enyaq iV – powiedział Norbert Weber, szef projektowania wnętrz. – Przypominają one nowoczesne środowiska mieszkalne, charakteryzujące się doskonale dopasowanymi kolorami i materiałami. 

Czeski kuzyn Volkswagena ID.4 będzie miał też przestronne wnętrze z większą ilością miejsca dla pasażera siedzącego z tyłu po środku. Bagażnik będzie oferował pojemność 585 litrów. 

Enyaq iV oparty na platformie MEV Grupy VW zostanie wprowadzony na rynek z pięcioma poziomami mocy, trzema rozmiarami akumulatorów i napędem na tylne lub wszystkie koła. Moc wyjściowa będzie wynosić od 146 do 302 KM, a podstawowy model będzie oferował zasięg 340 kilometrów. Najbogatsza wersja pozwoli z kolei na pokonanie 500 kilometrów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News